The Menu Anya Taylor-Joy

Anya Taylor-Joy zastępuje Emmę Stonę w horrorze z wątkiem kulinarnym

Aktorka Anya Taylor-Joy zastąpi Emmę Stonę w hororrze komediowym The Menu, który wyprodukuje wytwórnia Searchlight. W filmie zobaczymy między innymi Ralpha Fiennesa (Grand Budapest Hotel, Lista Schindlera).

Nie wiadomo dlaczego Stone – brylująca w wydanej niedawno Cruelli – zrezygnowała z występu w The Menu. W filmie zakochana para udaje się na odludną wyspę, by tam odwiedzić niepowtarzalną, luksusową restaurację. Kryje ona swoje mroczne sekrety.

The Menu – Anya Taylor Joy w filmie z Ralphem Fiennesem

Adam McKay (Big Short) i Betsy Koch (Between Two Ferns) będą jednymi z producentów filmu – powstanie on dzięki współpracy wytwórni Searchlight i Hyperobject Industries. Na reżysera wybrano Marka Myloda, który współtworzy z McKayem serial HBO Sukcesja, a na swoim koncie ma też odcinki Shameless: Niepokornych oraz Gry o tron. Scenariusz przygotowali Will Tracy i Seth Reiss. Producentami wykonawczymi zostaną Zahra Phillips i DanTram Nguyen.

Zgodnie z tytułem akcja filmu The Menu osadzona jest w świecie gastronomii. Młoda para odwiedza odludną wyspę, na której mieści się niebywale ekskluzywna restauracja. Szef kuchni jest ekscentrykiem o wyjątkowym smaku i wybitnych umiejętnościach. Dla swoich gości przygotuje on wszystko – nawet najbardziej wykwintne potrawy. Na klientów knajpy czekają przerażające niespodzianki kulinarne.

Anya Taylor-Joy zagra główną bohaterkę, która przybywa na wyspę z chłopakiem. Ralph Fiennes otrzymał rolę mistrza kuchennego. Ponoć dyrektorzy castingu chcą, by Daniel Radcliffe – słynny ekranowy Harry Potter – wystąpił w The Menu jako on sam. Portale filmowe donoszą, że w horrorze komediowym pojawi się cała plejada gwiazd.

Fiennes i Radcliffe znają się od lat i pracowali razem przy pięciu filmach z serii Harry’ego Pottera, gdzie pierwszy z nich grał Lorda Voldemorta. Radcliffe znany jest ze swojego dystansu do siebie, którego dowiódł choćby rolą w komediodramacie Człowiek-scyzoryk. Szanse, że zgodzi się na występ, jaki zaplanowało dla niego Searchlight, są całkiem spore.

W przeszłości z projektem wiązano innego reżysera – Alexandra Payne’a, twórcę oscarowych Spadkobierców.

Czytaj także
Total
0
Reakcji