Lisa Kudrow

Lisa Kudrow w komedii Disney+. Produkują twórcy “Cruelli” i “La La Land”

Lisa Kudrow jest pierwszą aktorką, która otrzymała rolę w szykowanej komedii serwisu Disney+ Better Nate Than Ever. Producentem filmu będzie Marc Platt, który przygotował między innymi królującą obecnie w kinach Cruellę.

Komedia będzie miała konwencję musicalu, a jej bohaterem będzie rozmarzony nastolatek, który rusza do Nowego Jorku, by dostać rolę w prestiżowej sztuce. Na miejscu połączy siły z ekscentryczną ciotką (Kudrow).

Lisa Kudrow w filmie Disneya Better Nate Than Ever

Za scenariusz i reżyserię Better Nate Than Ever będzie odpowiadał Tim Federle (animacja Fernando). Film ma bazować na jego własnej powieści, która ukazała się w 2013 roku nakładem wydawnictwa Simon & Schuster. Bohaterem tejże był trzynastoletni Nate Foster z Pittsburgha. Chłopiec uczęszcza ze swoją najlepszą przyjaciółką na casting do musicalu, wystawianego przez prestiżowy nowojorski teatr. Wcześniej nie otrzymał roli w szkolnym przedstawieniu. Chce dowieść swoim prześladowcom, że ma talent, o jakim niektórzy nawet nie śnili.

Książka została pozytywnie oceniona między innymi przez “The New York Times”, który przyznał jej nagrodę dla najbardziej znaczącego wydawnictwa 2013 r. Lisa Kudrow wystąpi w filmie Better Nate Than Ever jako dawno niewidziana ciotka nastolatka, Heidi. Okaże się, że ona i Nate potrzebują siebie nawzajem, by spełnić swoje marzenia.

Nad filmową adaptacją będą czuwać producenci disnejowscy, a także Marc Platt – mający na koncie takie przeboje, jak La La Land, Dziewczyna z pociągu, Most szpiegów i Cruella. Trwa casting na role główne (Nate Foster i jego przyjaciółka Libby) – kandydaci muszą wykazać się umiejętnościami wokalnymi. Disney zdradził, że Lisa Kudrow nie będzie w filmie śpiewała.

Tim Federle ma na koncie inny projekt zrealizowany dla serwisu Disney+. Mowa o serialowym mockumencie High School Musical: The Musical: The Series, który zadebiutował w 2019 roku – Federle był jego showrunnerem. Lisa Kudrow pojawiła się niedawno w odcinku specjalnym Przyjaciół, zatytułowanym Spotkanie po latach.

Czytaj także
Total
0
Reakcji