Ostatni najemnik

“Ostatni najemnik” – polski zwiastun. Jean-Claude Van Damme w nowym filmie Netfliksa

W sieci pojawił się polski zwiastun komedii sensacyjnej Ostatni najemnik – w roli głównej Jean-Claude Van Damme. W filmie gwiazdor kina akcji występuje jako były agent francuskiego wywiadu. Produkcja ukaże się na Netfliksie już 30 lipca. Gigant VOD przypisuje filmowi wiele mówiące kategorie tematyczne: “prześmiewczy”, “emocjonujący” i… “udawana powaga”.

Van Damme od wielu już lat występuje w kinie gatunkowym klasy “B” (Kickboxer: Zemsta, Bałkańska vendetta). Po cichu mówi się, że główna rola w wysokobudżetowej komedii serwisu Netflix może zrewitalizować jego karierę. W filmie zobaczymy go m.in. w… kobiecej peruce.

Ostatni najemnik – zwiastun: Jean-Claude Van Damme w peruce

Głównym bohaterem filmu Ostatni najemnik jest były agent francuskiego wywiadu – tajemniczy Richard Brumère, znany też jako “La Brume” (“Mgła”). Mężczyzna powraca na ojczyznę, gdy jego marnotrawny syn Archibald zostaje oskarżony przez rząd o handel bronią i narkotykami – w rzeczywistości jest niewinny. Richard pracuje jako najemnik. Musi wydostać młodego z tarapatów. Jest tylko jeden problem: chłopak nie wie, że zawadiacki eks-agent to jego ojciec.

W filmie Ostatni najemnik, poza Van Damme’em, zagrali między innymi Eric Judor, Miou-Miou, Alban Ivanov, Assa Sylla, Samir Decazza i Michel Crémadès. Obraz wyreżyserował David Charhon, a producentami byli Jean-Charles Levy, Charhon, Nicolas Manuel, Olivier Albou i Laurence Schonberg.

Zdjęcia do filmu powstawały w Paryżu i Kijowie. Ostatni obraz z udziałem Jean-Claude’a Van Damme’a, Więźniowie dzielnicy, ukazał się ponad dwa lata temu i też był koprodukcją – Stanów Zjednoczonych z Bułgarią. Do ostatnich produkcji z gatunku akcji, w których pojawił się legendarny Belg, należą: Gotowy na wszystko, W otchłani oraz Kickboxer: Odwet (w obsadzie Mike Tyson, Ronaldinho i James P. Bennett).

Ostatni najemnik – Netflix zapowiada komedię z Van Damme’em

Netflix zaleca film widzom powyżej 13. roku życia. W toku produkcji Jean-Claude Van Damme powiedział serwisowi “Collider”:

— Ostatni najemnik to szalenie ekscytujący projekt, dzięki któremu otrzymałem platformę, by sprawdzić się w nowym gatunku. Zawsze byłem fanem Jean-Paula Belmondo i mam nadzieję, że tchnę nowe życie w kino komediowo-sensacyjne. Scenariusz Davida Charhona zbiera w spójną całość wszystkie elementy typowe dla tego rodzaju filmów. Ostatni najemnik to piękna, pełna emocji historia; jest w niej pełno dynamicznej akcji i humoru.

Nie będzie to pierwsza komedia z udziałem Jean-Claude’a Van Damme. Wcześniej aktor zagrał m.in. w Obozie integracyjnym (2013) oraz Bohaterze ostatniej akcji – w roli cameo.

Czytaj także
Total
0
Reakcji