Carey Mulligan

“Obiecująca. Młoda. Kobieta” w filmie o ruchu #MeToo. Będzie polowała na Weinsteina

Carey Mulligan dołączyła do obsady filmu o nadużyciach seksualnych ze strony Harveya Weinsteina. Cztery lata po tym, jak dziennikarki Megan Twohey i Jodi Kantor obnażyły historię wykroczeń hollywoodzkiego asa, pojawiły się plany ujęcia tej historii w formie projektu fabularnego.

Universal rozpoczął prace nad filmem She Said, w którym przytoczone zostaną losy Twohey i Kantor, a także przedstawione zostaną początki ruchu #MeToo. U boku Mulligan (Obiecująca. Młoda. Kobieta.) wystąpi Zoe Kazan (I tak cię kocham).

Film o Harveyu Weinsteinie – Carey Mulligan obnaża sekrety producenta

Fabuła filmu będzie oparta na bestsellerowej książce She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement. Scenariusz przygotowała Rebecca Lenkiewicz – nominowana do Orła za skrypt do Idy – a reżyserię powierzono Marii Schrader, twórczyni serialu Unorthodox. Zdjęcia mają wystartować tego lata – nie wiemy, kiedy dokładnie.

Jesienią 2017 roku ujawniono całą lawinę przestępstw seksualnych, jaki miał dopuścić się Harvey Weinsten – do obnażenia jego brudnych sekretów przyczyniły się dziennikarki “The New York Times”, Megan Twohey i Jodi Kantor. Media rozpisywały się o przypadkach gwałtu i molestowania, za którymi stał jeden z prezesów wpływowej wytwórni The Weinstein Company – niektóre sięgały o dekady wstecz. Przeciwko Weinsteinowi wystąpiły m.in.: Asia Argento, Kate Beckinsale, Cate Blachett, Paz de la Huerta, Heather Graham, Eva Green, Daryl Hannah, Salma Hayek, Anne Heche, Angelina Jolie, Mia Kirschner, Olga Kurylenko, Rose McGowan, Gwyneth Paltrow, Léa Seydoux, Mira Sorvino i Uma Thurman – łącznie ponad sto osób pracujących w branży rozrywkowej.

Carey Mulligan i Zoe Kazan w filmie She Said o Harveyu Weinsteinie

Dzięki dziennikarkom Harvey Weinstein stracił pozycję hollywoodzkiego potentata, a w marcu 2020 roku skazano go na 23 lata pozbawienia wolności. Twohey i Kantor – podobnie jak aktorka Rose McGowan – znacząco przyczyniły się do nagłośnienia ruchów społecznych #MeToo i #TimesUp.

Film She Said ma skupić się na świecie kobiecego dziennikarstwa. Zostanie opowiedziany jak klasyczny dramat sądowy w stylu Spotlight (2015) i Wszystkich ludzi prezydenta (1976). Za produkcję filmu będą odpowiadać studia Annapurna Pictures oraz Plan B Entertainment. Drugie z nich należy do Brada Pitta. Jedną z producentek wykonawczych będzie nominowana do Oscara Megan Ellison.

Za rolę w Obiecującej. Młodej. Kobiecie. Carey Mulligan była nominowana do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu. Dorobek aktorski Zoe Kazan zamyka miniserial Netfliksa Clickbait.

Czytaj także
Total
0
Reakcji