Evil Dead Rise

“Evil Dead Rise”: padł pierwszy klaps na planie zdjęciowym nowego “Martwego zła”

Pod koniec maja informowaliśmy o projekcie Evil Dead Rise – w Polsce znanym pod roboczym tytułem Martwe zło 4. Studio New Line Cinema potwierdziło, że kolejna odsłona kultowej serii powstaje z myślą o dystrybucji w HBO Max. Wczoraj zdjęcia do filmu oficjalnie wystartowały, a na planie padł pierwszy klaps.

Film reżyseruje Irlandczyk Lee Cronin, twórca horroru Impostor. Na swoim profilu w serwisie Twitter filmowiec zamieścił pierwszą fotografię zakulisową.

Evil Dead Rise, czyli Martwe zło 4 – w Nowej Zelandii ruszyła produkcja

Z posta dowiadujemy się, że Evil Dead Rise to oficjalny i ostateczny tytuł filmu, a operatorem zdjęć jest Dave Garrett (Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa). Prace nad sequelem ruszyły wczoraj w Nowej Zelandii. To tutaj kilka lat temu kręcono serial Ash kontra martwe zło, który stanowił kontynuację oryginalnej trylogii filmowej (1981-1992).

Jako pierwszy o projekcie Evil Dead Rise donosił serwis “Variety” – to on ujawnił, że Martwe zło 4 odniesie się do wydarzeń z pierwszych trzech odsłon serii, pomijając inny film z kanonu – reboot z 2013 roku.

Akcja Evil Dead Rise będzie toczyć się w dużym mieście, a bohaterkami filmu będą dwie niechętne wobec siebie siostry. Właśnie w momencie, gdy mają się pogodzić, na ulicach zaczynają szarżować demoniczne istoty, potrafiące opętać człowieka. Dziewczyny przeżywają koszmar na jawie i zostają wciągnięte w zwierzęcą bitwę o przetrwanie.

Alyssa Sutherland i Lily Sullivan otrzymały angaż do ról przodujących. Pierwsza z wymienionych pochodzi z Australii i wystąpiła między innymi w serialach Mgła oraz Wikingowie. Sullivan jest najbardziej kojarzona z serialową adaptacją Pikniku pod Wiszącą Skałą.

Film produkuje Robert Tapert. Producentami wykonawczymi są Bruce Campbell i Sam Raimi.

Czytaj także
Total
0
Reakcji