Charlie Hunnam

Charlie Hunnam jako Johnny Cage w sequelu “Mortal Kombat”

Warner Bros. szykuje sequel tegorocznego przeboju Mortal Kombat, który ukazał się w serwisie streamingowym HBO Max. Ponoć studio wybrało już kandydata do roli Johnny’ego Cage’a, który w kontynuacji zostanie przedstawiony jako zupełnie nowa postać. Szansę na współpracę ma Charlie Hunnam.

41-letni aktor pozostaje najbardziej znany jako Jackson “Jax” Teller z serialu sensacyjnego FX Synowie Anarchii (2008-2014). Wystąpił też u boku Elijah Wooda w dramacie Hooligans i wspólnie z Matthew McConaugheyem w Dżentelmenach Guya Ritchiego. Był też tytułowym bohaterem w filmie przygodowym Król Artur: Legenda miecza tego samego reżysera.

Mortal Kombat 2: Charlie Hunnam jako Johnny Cage

W ciągu ostatnich tygodni o sequelu Mortal Kombat mówiono coraz więcej. Obecnie wiemy, że Warner chce przywrócić do serii postać Johnny’ego Cage’a – fikcyjnego gwiazdora kina akcji, który do perfekcji opanował sztuki walki. Bohater pojawił się już w filmie Paula Andersona z 1995 roku, gdzie grał go Linden Ashby, a potem w Mortal Kombat 2: Unicestwieniu (1997) rolę przejął Chris Conrad.

W krótkim metrażu Mortal Kombat: Rebirth z 2010 r. Cage’a zagrał Matt Mullins. Jeśli wierzyć niedawnym plotkom, kandydatami na postać Cage’a w szykowanym sequelu byli Ryan Reynolds, Chris Pratt, James Marsden i profesjonalny wrestler Michael “The Miz” Mizanin. Niedawno Daniel Richtman – zajmujący się newsami filmowymi i serialowymi oraz mający “dojścia” do koncernu Warnera – puścił w świat informację, że angaż do udziału w filmie otrzyma prawdopodobnie Charlie Hunnam.

Postać Johnny’ego Cage’a to po części parodia gwiazd nafaszerowanego testosteronem kina sensacyjnego. Jej wizerunek zainspirował Jean-Claude Van Damme i jego kreacja Franka Duksa w Krwawym sporcie. Nie powinien dziwić fakt, że Warner poszukuje do współpracy aktora w stylu Hunnama, Johna Ceny czy Shawna Robertsa.

Charlie Hunnam w sequelu Mortal Kombat

Charlie Hunnam posiada niebieski pas w brazylijskim jiu-jitsu i kontynuuje treningi siłowe pod czujnym okiem Rigana Machado. Fizycznie jest więc w stanie zaimponować dyrektorom castingu. W kwestii Cage’a nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa i choć Hunnam wydaje się mocnym kandydatem do tej roli, plany Warnera mogą ulec zmianie.

Jednym z producentów filmu Mortal Kombat 2 będzie Todd Garner. To właśnie on sprzedał mediom informację o nowej postaci, która pojawi się w kontynuacji:

— Chcę, by powstał sequel. Nabyliśmy prawa do postaci Johnny’ego Cage’a, który nie gościł w pierwszej odsłonie. W “dwójce” zaliczy wielkie, huczne wejście – w pełni na to zasługuje jako bohater.

Niedawny Mortal Kombat w reżyserii Simona McQuoida zarobił prawie 81,5 mln dolarów na całym świecie. Okazał się dużo większym przebojem dzięki platformie HBO Max, gdzie ponoć był jednym z najchętniej oglądanych filmów kwietnia.

Czytaj także
Total
0
Reakcji