Christina Ricci

Christina Ricci u boku Reevesa w filmie “Matrix 4”

Poszerza się obsada filmu “Matrix 4”. Christina Ricci dołączyła do całej plejady gwiazd, wśród których znajdują się między innymi Priyanka Chopra, Neil Patrick Harris i oczywiście Keanu Reeves – filmowy Neo.

O obsadzeniu Ricci w sequelu kultowego “Matriksa” dowiadujemy się dzięki materiałom prasowym, oficjalnie udostępnionym w sieci przez Warner Bros. Pictures. Na razie nie wiadomo jeszcze, kogo zagra 41-letnia aktorka.

Christina Ricci w filmie Matrix 4 u boku Keanu Reevesa

Premiera filmu “Matrix 4” została zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. Kontynuację reżyseruje i produkuje Lana Wachowski, a za scenariusz odpowiadają David Mitchell i Aleksandar Hemon. W filmie powracają: Keanu Reeves (jako Neo), Carrie Ann-Moss (Trinity), Jada Pinkett-Smith (Niobe), Daniel Bernhardt (agent Johnson) i pochodzący z Francji Lambert Wilson (Merowing). Pojawiły się też plotki, że gwiazdor kina akcji Matt McColm może zagościć na ekranie jako agent Thompson (tę rolę grał już w filmie “Matrix Reaktywacja” osiemnaście lat temu).

Nowymi “nabytkami” pośród aktorów będą Yahya Abdul-Mateen II (“Candyman”), Jessica Henwick (“Gra o tron”), Neil Patrick Harris (“Jak poznałem waszą matkę”), Priyanka Chopra (“Baywatch. Słoneczny patrol”), Jonathan Groff (“Mindhunter”), Max Riemelt (“Sens8”, “Siła przyciągania”) i Andrew Caldwell (“Dom strachów”).

Christina Ricci spotka na planie Lanę Wachowski – obie pracowały wcześniej przy filmie sportowym “Speed Racer” z 2008 roku. Jedna z aktorek występujących w sequelu, Jessica Henwick, wyjawiła minionej jesieni, że “«Matrix 4» zmieni branżę filmową tak, jak «jedynka» wiele lat temu”.

Matrix 4 – obsada rośnie. Christina Ricci w tajemniczej roli

Ricci pojawiła się niedawno w programie Showtime “Cinema Toast”, prowadzonym przez Marka i Jaya Duplassów. Jej aktorską filmografię zamykają dramat “Percy” z udziałem Christophera Walkena oraz serial Quibi “50 States of Fright”.

Choć w pracach nad “Matriksem 4” bierze udział Lana Wachowski, jej siostra Lilly nie będzie związana z produkcją (kolidowałoby to z innym zobowiązaniem, przy serialu “Work in Progress”).

“Matrix 4” zadebiutuje 22 grudnia 2021 roku – w USA jednocześnie w kinach i na platformie HBO Max. Oryginalna trylogia (“Matrix” i sequele: “Reaktywacja”, “Rewolucje”) jest w Polsce dostępna do obejrzenia na Netfliksie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji