Mission: Impossible 7

“Mission: Impossible 7” – prace nad filmem wstrzymane. Infekcja covidowa na planie

W Wielkiej Brytanii wstrzymano produkcję filmu Mission: Impossible 7. Anonimowy informator, związany z planem zdjęciowym, powiadomił media, że co najmniej jeden członek ekipy realizatorskiej choruje z powodu koronawirusa. Po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, prace nad sequelem przerwano.

Przerwa potrwa czternaście dni. Po upływie dwóch tygodni plan zostanie otwarty. Obecnie chory, jak i osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt, przebywają na kwarantannie.

Mission: Impossible 7 – koronawirus znów przerwał zdjęcia do filmu

Prawdopodobnie koronawirusa wykryto też u innych pracowników planu zdjęciowego – na razie nie wiadomo, o jak wielu osobach mowa. Paramount powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że produkcja została zawieszona do poniedziałku, 14 czerwca. Według przedstawiciela wytwórni sytuacja na planie została “opanowana”, a ekipa przestrzega “wszelkich protokołów bezpieczeństwa”.

Pandemia COVID-19 już kilkukrotnie pokrzyżowała szyki Christopherowi McQuarrie’emu i Tomowi Cruise’owi. Zdjęcia trzeba było przerwać najpierw w lutym 2020 roku, kiedy koronawirus zaczął przybierać na sile. W grudniu do sieci wyciekło nagranie audio, na którym słychać, jak Cruise ostro krytykuje grupę podwładnych, którzy nie przestrzegali zasad dystansu społecznego i stali zbyt blisko siebie.

Premierę Mission: Impossible 7 nadal planuje się na 27 maja przyszłego roku, ale jeśli pandemia dalej będzie opóźniała prace na planie, data może zostać przesunięta. Tom Cruise odniósł się do covidowych komplikacji w rozmowie z “Empire Magazine” sprzed miesiąca:

— W czasie pandemii wszyscy pytali mnie: “Co teraz zrobimy? Mogę stracić dom!” Zadbałem więc, by wszyscy wrócili do pracy. Na plan zdjęciowy wracamy latem i znajdziemy sposób, jak zrobić to bezpiecznie.

Mission: Impossible 7 – COVID-19 komplikuje produkcję

Aktor powraca w filmie Mission: Impossible 7 jako agent IMF Ethan Hunt. W sequelu występują też Ving Rhames, Simon Pegg, Vanessa Kirby, Rebecca Ferguson, Henry Czerny, Angela Bassett, Pom Klementieff, Cary Elwes i Esai Morales. Na 2023 rok zaplanowano premierę kolejnej kontynuacji – Mission: Impossible 8.

Seria filmów szpiegowskich Mission: Impossible została zapoczątkowana w 1996 roku. Pierwszą odsłonę wyreżyserował Brian De Palma, świeżo po klapie finansowej Życia Carlita. Inauguracja serii okazała się wielkim sukcesem w kinach, zarabiając prawie 460 mln dolarów na całym świecie. Do 2018 roku sześć filmów z serii Mission: Impossible zainkasowało łącznie 3,57 mld USD, stając się jedną z najbardziej dochodowych franczyz w świecie kina. Za główną rolę agenta Hunta Tom Cruise zdobył trzy nominacje do nagrody Saturna, MTV Movie Award i dwie nominacje do nagrody People’s Choice.

Czytaj także
Total
0
Reakcji