Donnie Yen

Donnie Yen dołącza do Keanu Reevesa w obsadzie filmu “John Wick: Chapter 4”

Reżyser Chad Stahelski obsadził w swoim filmie John Wick: Chapter 4 nowego aktora. Pochodzący z Chin Donnie Yen – gwiazdor kina akcji i mistrz sztuk walki – pojawi się w sequelu u boku Keanu Reevesa jako dawny przyjaciel tytułowego bohatera.

Poprzednia odsłona sensacyjnej sagi, John Wick 3, ukazała się dwa lata temu i zebrała bardzo dobre recenzje krytyków. Była też hitem box-office’u i najlepiej zarabiającym filmem w serii. Cała trylogia zgarnęła dotąd blisko 584 mln dolarów.

Donnie Yen w obsadzie filmu John Wick: Chapter 4

Donnie Yen to dziś jeden z najbardziej cenionych aktorów chińskich. Krytycy chwalą go za atletyzm i zdolności pięściarskie, a seria Ip Man z jego udziałem jest uwielbiana przez widzów na całym świecie. Yen często występuje też w filmach hollywoodzkich, jak chociażby Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie czy xXx: Reaktywacja (w obsadzie m.in. Vin Diesel, Samuel L. Jackson i Shawn Roberts).

W filmie akcji John Wick: Chapter 4 Keanu Reeves powraca jako elitarny płatny morderca, a Donnie Yen zagra jego “starego przyjaciela”. Postać Yena będzie miała historię podobną do Wicka, a z głównym bohaterem łączą go też wspólni wrogowie. Scenariusz sequela przygotowali Shay Hatten i Michael Finch, a producentami są Basil Iwanyk, Erica Lee i sam reżyser, Chad Stahelski. Reeves i Louise Rosner obejmują stanowisko producentów wykonawczych.

Zdjęcia do projektu John Wick: Chapter 4 ruszają latem – ekipa spotka się między innymi w Japonii, Niemczech i Francji. U boku Yena i Reevesa pojawi się gwiazda popu i aktorka japońskiego pochodzenia, Rina Sawayama.

Donnie Yen kumplem Keanu Reevesa w filmie John Wick 4

Stahelski nie kryje radości z powodu nowego nabytku wśród aktorów:

— Jesteśmy wielkimi szczęściarzami, że Donnie Yen dołączył do obsady. Nie mogę doczekać się, aż przyjdzie na plan zdjęciowy i wejdzie w skórę swojej postaci – to ekscytująca rola.

Basil Iwaynyk jest pewien, że wraz z Yenem na planie zagości mnóstwo “wibrującej, silnej energii”. “Byliśmy bardzo zdeterminowani, by ściągnąć Donniego do naszego filmu. To zaszczyt, że tak utalentowany artysta będzie współpracował z Keanu Reevesem”, dodaje producent.

Filmografię Donniego Yena zamyka film Disneya Mulan z ubiegłego roku. Stahelski wyreżyserował wszystkie dotychczasowe odsłony serii John Wick.

Czytaj także
Total
0
Reakcji