William Jackson Harper

William Jackson Harper, Chidi z serialu “Dobre miejsce”, chce zostać nowym Supermanem

Aktor William Jackson Harper zapowiedział, że chce zostać nowym Supermanem w szykowanym filmie o przygodach kultowego superbohatera. Warner i DC oficjalnie potwierdzili, że w ich rękach powstanie pierwszy w historii obraz o czarnoskórym Clarku Kencie.

41-letni Harper wsławił się jako Chidi Anagonye, bohater serialu komediowego NBC Dobre miejsce. W utrzymanym w konwencji fantasy sitcomie zagrał profesora etyki i filozofii moralności, a przy tym archetyp erudyty i omnibusa. Wybór Harpera do roli heroicznego bohatera obdarzonego supermocami na pewno byłby odważnym posunięciem.

William Jackson Harper jako czarnoskóry Superman?

Kilka tygodni temu ogłoszono, że Warner Bros. i studio DC planują realizację nowego Supermana. Nad rebootem mają czuwać J.J. Abrams i Ta-Nehisi Coates, a Clark Kent będzie w nim czarnoskórym mężczyzną – po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają poszukiwania odtwórcy tytułowej roli oraz reżysera.

William Jackson Harper promuje obecnie serial Kolej podziemna, za który odpowiada Barry Jenkins. Aktor występuje w nim obok Joela Edgertona i Lily Rabe. Podczas rozmowy z Jimmym Kimmelem w jego programie Harper dowiedział się, że w internecie krążą plotki na temat tego, kto zostanie obsadzony jako czarnoskóry Superman. Post w mediach społecznościowych, sugerujący, że Kentem miałby zostać właśnie serialowy Chidi, zebrał dziesiątki tysięcy polubień.

Harperowi spodobał się pomysł internautów. Aktor wyznał Kimmelowi, że byłby zaszczycony, gdyby studio powierzyło mu rolę Supermana, choć przeraża go reżim treningowy i dieta, wiążące się z tym zadaniem. Co ciekawe Barry Jenkins jest rozważany jako kandydat na reżysera filmu. Na to stanowisko rozpatrywano też Reginę King, Ryana Cooglera, Stevena Caple’a Jr., J.D. Dillarda i Shakę Kinga.

Hashtag #BlackSuperman cieszy się coraz większych zainteresowaniem w social mediach, choć pomysł na film z Clarkiem Kentem jako Afroamerykaninem nie zjednał sobie wszystkich fanów DC. Szczególnie w polskim internecie można przeczytać wiele komentarzy dotyczących “łamania tradycji” i “przesadnej poprawności politycznej” w Hollywood. Czarny Superman będzie nowością w świecie kina, choć w komiksach jego postać zdążyła się już odznaczyć. Afroamerykaninem był chociażby superbohater Calvin Ellis. Wydawnictwa z jego udziałem po raz pierwszy trafiły na rynek w 2009 roku.

Czytaj także
Total
0
Reakcji