The Eyes of Tammy Faye

Jessica Chastain nie do poznania jako teleewangelistka. Zdjęcia z filmu “The Eyes of Tammy Faye”

Jessica Chastain (Ava, Interstellar) wraca z nowym filmem, The Eyes of Tammy Faye. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia z czekającego na premierę dramatu i trzeba przyznać – aktorka nie przypomina na nich siebie.

W filmie Michaela Showaltera nominowana do Oscara 44-latka występuje jako tytułowa Tammy Faye Bakker – teleewangelistka i piosenkarka, która na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych wywoływała w USA wiele sprzecznych emocji. Ekranowego męża Chastain gra Andrew Garfield – on też jest w filmie praktycznie nie do poznania.

The Eyes of Tammy Faye – Jessica Chastain i wielka metamorfoza

Magazyn “People” podzielił się ze światem pierwszymi zdjęciami z filmu biograficznego The Eyes of Tammy Faye. Widzimy na nich Jessikę Chastain jako główną bohaterkę oraz Andrew Garfielda (Niesamowity Spider-Man) jako Jima Bakkera. Premierę filmu w Polsce zaplanowano na 24 września 2021 roku – tydzień po debiucie na ekranach amerykańskich.

The Eyes of Tammy Faye
“The Eyes of Tammy Faye” – metamorfoza Jessiki Chastain / Foto Prime News: “People Magazine”, Searchlight, Freckle Films, MWM Studios
The Eyes of Tammy Faye
“The Eyes of Tammy Faye” – metamorfoza Jessiki Chastain / Foto Prime News: “People Magazine”, Searchlight, Freckle Films, MWM Studios
The Eyes of Tammy Faye
“The Eyes of Tammy Faye” – metamorfoza Jessiki Chastain / Foto Prime News: “People Magazine”, Searchlight, Freckle Films, MWM Studios

Film The Eyes of Tammy Faye inspirowany jest dokumentem o tym samym tytule, w którym skupiono się na latach świetności Bakkerów i ich olbrzymiej popularności w USA. Tammy Faye Bakker była ikoną telewizji, piosenkarką i autorką książek. Otwarcie deklarowała swoją chrześcijańską wiarę, ale różniła się od innych teleewangelistów. Wspierała środowiska LGBTQ, a w czasie najwyższej zachorowalności na HIV utrzymywała bliskie kontakty z osobami cierpiącymi na zespół nabytego niedoboru odporności. Przeprowadziła też pamiętny wywiad ze Steve’em Pietersem – homoseksualnym duchownym, który zmagał się z AIDS.

Od połowy lat 70. do 1989 roku w USA emitowano program telewizyjny The PTL Club o charakterze religijnym. Prowadzącymi byli Tammy Faye Bakker i jej mąż Jim. Okazał się on potężnym hitem, a z gospodarzy uczynił powszechnie rozpoznawalne gwiazdy. W filmie ukazany zostanie upadek Bakkerów, wywołany przez aferę seksualną z udziałem Jima.

Tammy Faye Bakker była postacią ikoniczną, znaną z zamiłowania do glamouru. Na pewnym etapie swojej nietypowej kariery stała się jednak pośmiewiskiem amerykańskich mediów.

Jessica Chastain teleewangelistką w filmie The Eyes of Tammy Faye

Jessica Chastain każdego dnia na planie zdjęciowym musiała spędzić około cztery godziny z makijażystą. Jej charakteryzacja była wymagająca, ale pozwoliła przeobrazić aktorkę w zupełnie inną kobietę. W rozmowie z magazynem “People” Chastain opowiedziała o filmie The Eyes of Tammy Faye i samej teleewangelistce:

— To, co najbardziej uwielbiam w Tammy, to jej zdolność do kochania. Wiedziała doskonale, co oznacza poczucie niższości, poczucie, że nie jesteś ważny – nie chciała, by ktokolwiek musiał przez to przechodzić. Ludzie zawsze próbowali zrobić z niej klauna, chcieli ją ukarać za błędy męża. W historii było wiele przypadków, kiedy kobiety stawały się ofiarami, były zmuszane odkupić grzechy mężczyzn.

Film The Eyes of Tammy Faye wyreżyserował twórca komedii Netfliksa Gołąbeczki, Michael Showalter. Za scenariusz odpowiada Abe Sylvia (Już nie żyjesz), a producentami są Chastain, Kelly Carmichael, Gigi Pritzker i Rachel Shane. Obok Chastain i Garfielda zobaczymy Cherry Jones, Vincenta D’Onofrio, Fredric Lehne i Marka Wystracha.

Czytaj także
Total
0
Reakcji