Indiana Jones 5

Rusza produkcja filmu “Indiana Jones 5”. Pierwszy klaps na planie już za tydzień

Rusza produkcja filmu Indiana Jones 5 – informator bliski twórcom zapowiedział, że zdjęcia do sequela rozpoczną się już w nadchodzącym tygodniu na terenie Wielkiej Brytanii. Realizowany przez koncern Disneya projekt nie ma obecnie oficjalnego tytułu, ale znamy jego wstępną datę premiery: to 29 lipca 2022 roku. Wiadomo, że tytułowego zawadiakę znów zagra Harrison Ford.

Potwierdzono, że część materiału zostanie nakręcona w kompleksie Pinewood Studios, w hrabstwie Buckinghamshire nieopodal Londynu. Wcześniej kręcono tu między innymi Casino Royale, Mrocznego rycerza, Lśnienie, Full Metal Jacket oraz Charliego i fabrykę czekolady.

Indiana Jones 5 – ruszają zdjęcia do filmu. Powraca Harrison Ford

Kilka dni temu w Wielkiej Brytanii paparazzi przyłapali Harrisona Forda, który powraca oczywiście jako legendarny Indiana Jones – twardy archeolog i miłośnik przygód, którego nieodłącznymi atrybutami są bicz i rewolwer. W filmie występują też: Mads Mikkelsen (Na rauszu), Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), Boyd Holbrook (Zaginiona dziewczyna), Shaunette Renée Wilson (Czarna Pantera) i Thomas Kretschmann (Pianista).

Steven Spielberg, który wyreżyserował wszystkie poprzednie odsłony serii, tym razem przejął rolę producenta. Na fotelu reżyserskim zasiadł za to James Mangold – twórca Przerwanej lekcji muzyki, Spaceru po linie i Wolverine’a. Scenariusz Indiany Jonesa 5 przygotowali Jonathan Kasdan (Han Solo: Gwiezdne wojny – historie) i David Koepp. Drugi z wymienionych w przeszłości napisał już fabułę do filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki – ostatniej pozycji w serii, wydanej w 2008 roku.

Kathleen Kennedy, Frank Marshall i Simon Emanuel wymieniani są jako pozostali producenci, a John Williams powraca jako autor ścieżki dźwiękowej.

Niewiele wiadomo na temat historii, jaką poznamy w filmie Indiana Jones 5. Jeśli wierzyć plotkom, akcja będzie toczyć się w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a w scenariusz wpleciono wątek… wyścigu kosmicznego. Brytyjskie portale filmowe powiadomiły też, że ekipę realizacyjną widziano w okolicy zamku Bamburgh, na północy Anglii.

Indiana Jones 5
Harrison Ford na planie zdjęciowym filmu “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” (2007) / Foto Prime News: Wikimedia Commons
Czytaj także
Total
0
Reakcji