Cate Blanchett

Cate Blanchett na pierwszym oficjalnym zdjęciu z filmu “Borderlands”

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie promujące film Borderlands – widzimy na nim aktorkę Cate Blanchett, a właściwie jej kuszące kontury. W nowej produkcji Eliego Rotha (Hostel, Życzenie śmierci) 52-latka gra główną bohaterkę – niesławną kryminalistkę z kosmosu. W obsadzie zobaczymy też Jamie Lee Curtis i Jacka Blacka.

Cate Blanchett
Cate Blanchett – zdjęcie z filmu Borderlands / Foto Prime News: Lionsgate

Cate Blanchett w filmie Borderlands – zdjęcie z filmu

Akcja Borderlands toczy się na planecie Pandora, na którą powraca twarda jak skała Lilith (Cate Blanchett), niesławna kryminalistka o tajemniczej przeszłości. Kobieta dostaje misję specjalną: ma odnaleźć zaginioną córkę wszechmocnego Atlasa (Édgar Ramírez). Kompletuje więc ekipę wspólników, na którą składają się między innymi elitarny najemnik, ekscentryczna pani naukowiec i gadający robot Claptrap.

Aktor i kulturysta Olivier Richters wystąpił w filmie jako Krom – głównodowodzący ekipą zbirów. Innego mięśniaka – sprzymierzonego jednak z Lilith – zagrał pochodzący z Rumunii Florian Munteanu (Creed II). W Borderlands pojawiają się także: Jamie Lee Curtis (Halloween zabija), Jack Black (Jumanji: Przygoda w dżungli), Kevin Hart (Ojcostwo), Haley Bennett (Niedosyt), Cheyenne Jackson (American Horror Story: Kult), Gina Gershon (Showgirls), Ariana Greenblatt, Bobby Lee i Janina Gavankar.

Borderlands powstał dzięki wytwórniom Arad Productions i Picturestart, a dystrybutorem w Ameryce Północnej będzie Lionsgate, który pokazał też oficjalny logotyp filmu:

Cate Blanchett
Borderlands – logotyp z filmu / Foto Prime News: Lionsgate

Borderlands adaptuje serię gier komputerowych – były to strzelanki pierwszoosobowe opracowane przez Gearbox Software i wydawane przez 2K Games. Łączyły w sobie elementy charakterystyczne dla space westernu i fantastyki naukowej. Ostatnia, trzecia odsłona cyklu ukazała się w 2019 roku.

Premierę filmowej adaptacji zaplanowano na przyszły rok. Za kamerą stanął Eli Roth, twórca horrorów jak Hostel czy Śmiertelna gorączka oraz niedawnego remake’u Życzenia śmierci.

Czytaj także
Total
0
Reakcji