Cruella 2

“Cruella 2”: reżyser Craig Gillespie opowiada o potencjalnym sequelu

Cruella 2 – jak duże są szanse na powstanie sequela? W niedawnej rozmowie z serwisem “Collider” reżyser Craig Gillespie zapowiedział, że całkiem spore. Według Gillespiego dopiero co poznaliśmy de Mon i do opowiedzenia wciąż pozostaje wiele barwnych historii.

Pod koniec maja o swojej wymarzonej kontynuacji wspominały też aktorki Emma Stone i Emma Thompson. Obie uznały, że idealną “dwójką” byłby film w stylu Ojca chrzestnego II – na równi sequel i prequel.

Cruella 2 – kontynuacja filmu z Emmą Stone na pokładzie?

W wywiadzie dla “Collider” Craig Gillespie zaznacza:

— Czuję, że dopiero co poznaliśmy Cruellę. Chciałbym, żebyśmy zobaczyli tę postać w pełnym wymiarze. Udało jej się zdobyć system wsparcia, dzięki któremu może poszerzyć swoją markę. Marzę o powstaniu filmu, który pokazałby, gdzie trafi Cruella. Który pokazałby, że jej siła jest destrukcyjna – może ją zniszczyć od wewnątrz, jeśli Cruella nad nią nie zapanuje.

Reżyser chętnie powróciłby za kamerę i nakręcił sequel, ale – jak zaznacza – tylko w przypadku, gdy na plan powróci obsada z pierwszej Cruelli.

— Zrobię to, ale tylko z poprzednią ekipą. Praca z tymi ludźmi była wielką przyjemnością – Tony (McNamara – przyp.) napisał świetny scenariusz, a Disney okazał się dużym wsparciem. Na planie zdjęciowym wszyscy czuliśmy się bezpiecznie. Zastanawialiśmy się, czy nasze pomysły na fabułę spodobają się ludziom Disneya, a oni dali nam kredyt zaufania.

Cruella 2 – Craig Gillespie marzy o sequelu

Craig Gillespie wyznał, że był podekscytowany na myśl o reżyserii Cruelli, odkąd koncern Disneya powiedział mu o zarysie fabularnym. Dla filmu, którego akcja toczy się w Londynie lat siedemdziesiątych, istotna jest subkultura punkrockowa i bunt młodych ludzi, a tytułowa bohaterka ukazana zostaje jako anarchistka. “Ta kombinacja brzmiała jak petarda, od początku byłem bardzo zaintrygowany Cruellą“, dodaje reżyser.

Główną bohaterkę filmu poznajemy najpierw jako dziewczynkę – zadaje się z ulicznymi złodziejami, ale jest zdeterminowana, by rozpocząć karierę w branży modowej. Jej talent zwraca uwagę baronowej von Hellman (Emma Thompson), zarządzającej wpływowym domem odzieżowym. Ta znajomość sprawi, że niegdysiejsza Estella przemieni się w Cruellę i zacznie pałać nienawiścią do świata.

Cruella zdobyła ciepłe recenzje krytyków, a przez wielu z nich została porównana do komediodramatu Diabeł ubiera się u Prady. W magazynie “Rolling Stone” uznano, że de Mon w wydaniu Emmy Stone to istna Andrea Sachs z filmu Davida Frankela, tyle że w “udziwnionej, obłędnej wariacji”. W serwisie Rotten Tomatoes Cruella może pochwalić się wynikiem 73 proc. pozytywnych opinii profesjonalnych recenzentów.

Film zagościł na polskich ekranach 28 maja i był ponoć jednym z najchętniej oglądanych tytułów minionego weekendu.

Czytaj także
Total
0
Reakcji