Szybcy i wściekli 9 box-office

Box-office: “Szybcy i wściekli 9” megahitem, przyzwoite wyniki “Cruelli” i “Cichego miejsca 2”

W notowaniu światowego box-office’u bez zmian: wielkim hitem wciąż pozostaje blockbuster “Szybcy i wściekli 9”. Przyzwoite wyniki finansowe zanotowały też dwie długo oczekiwane nowości: disnejowska “Cruella”, z popisową rolę Emmy Stone, oraz horror “Ciche miejsce 2”.

Szybcy i wściekli 9 – box-office. Wielki hit Universala

Film akcji “Szybcy i wściekli 9” oficjalnie zadebiutował na dużych ekranach 19 maja i od tego czasu ukazał się między innymi w takich państwach, jak Egipt, Hongkong, Korea Południowa, Rosja czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wciąż planowana jest premiera na tak znaczących rynkach, jak USA, Australia, Brazylia i Wielka Brytania. Dotychczas film zarobił na całym świecie 229 mln dolarów. Jest dopiero drugą tegoroczną hollywoodzką produkcją, której udało się zgarnąć w światowych kinach więcej niż 200 mln – pierwsze miejsce zajmuje tu “Godzilla vs. Kong”.

Pomimo kontrowersji związanych z aktorem Johnem Ceną, “Szybcy i wściekli 9” najlepiej radzą sobie na rynku chińskim. Film zainkasował tu 20,6 mln dolarów podczas swojego drugiego weekendu na dużych ekranach (notując jednak 85-procentowy spadek w porównaniu z weekendem otwarcia).

Łącznie po drugim tygodniu “Szybcy i wściekli 9” zarobili kolejne 30,8 mln dolarów, w tym 3,2 mln w Korei Południowej. Polska premiera kontynuacji przypada na 25 czerwca.

Ciche miejsce 2 – box-office, premiera w Polsce

Sukcesem okazał się debiut horroru “Ciche miejsce 2” na dużych ekranach. Sequel przeboju z 2018 roku pojawił się dotąd w dwunastu krajach (m.in. Australia, Chiny, Norwegia, USA) i zdołał zarobić łącznie 80,5 mln dolarów. Jak podaje serwis “Box Office Mojo”, 58,5 mln z tej kwoty pochodzi z kin amerykańskich i kanadyjskich, a 22 mln – z pozostałych regionów świata.

W Chinach “Ciche miejsce 2” zadebiutowało w notowaniu box-office’u na mocnym, trzecim miejscu. W Australii w ciągu pięciu dni od premiery film zarobił 4 mln dolarów. Wynik jest o tyle udany, że w stanie Victoria zamknięte zostały kina, a to obszar odpowiadający za jedną trzecią sprzedaży biletów.

“Ciche miejsce 2” wchodzi na polskie ekrany już 4 czerwca dzięki United International Pictures Sp z o.o.

Cruella – box-office. Widzowie kinowi zachwyceni Emmą Stone

Pierwsze sukcesy odnosi też disnejowska komedia kryminalna “Cruella”. Sygnowany nazwiskiem Emmy Stone projekt 28 maja wszedł na ekrany polskich i amerykańskich kin, od tego czasu zarabiając w sumie 42,6 mln USD. W Ameryce Północnej widowisko zgarnęło 26,5 mln dolarów, a poza jej granicami – dodatkowe 16,1 mln. Na premierę “Cruelli” wciąż czekają widzowie w Brazylii, Rosji, Tajwanie, Chinach, Holandii, Francji, Włoszech czy Indiach.

Najlepsze wyniki film zanotował w Meksyku, gdzie zgarnął 2,6 mln dolarów. Eksperci przewidywali, że “Cruella” zarobi od 17 do 23 mln USD w weekend otwarcia w Ameryce – debiut na poziomie ponad 26 mln okazał się więc dla Disneya sukcesem.

Jak podaje “Box Office Mojo” w polskich kinach między 28 a 30 maja największym hitem okazała się animacja “Krudowie 2: Nowa era”. Film trafił do 271 kin i zainkasował w naszym kraju około 147 tys. złotych.

Czytaj także
Total
0
Reakcji