Regina King

Regina King kandydatką na reżyserkę nowego “Supermana”. Sama była zaskoczona

Podczas sobotniego wywiadu dla stacji informacyjnej MSNBC aktorka Regina King dowiedziała się, że jest rozpatrywana jako kandydatka na reżyserkę nowego filmu o Supermanie. Doniesienia przekazano jej podczas nadawanego na żywo programu – wcześniej nie zdawała sobie z tego sprawy.

Kolejny Superman powstanie dla wytwórni DC i Warnera. Będzie pierwszym filmem o Clarku Kencie, gdzie główny bohater zostanie ukazany jako Afroamerykanin.

Regina King wyreżyseruje film o czarnym Supermanie?

Regina King dowiedziała się o swojej kandydaturze dzięki dziennikarce Tiffany Cross, prowadzącej poranny program The Cross Connection. Na antenie MSNBC reporterka powiedziała:

— Jest jedna rzecz, o której chcę porozmawiać. Krążą plotki, że znalazłaś się na liście proponowanych kandydatów na reżysera filmu o Supermanie. Uwagę zwraca też nazwisko Barry’ego Jenkinsa. Jest coś, co chciałabyś nam zdradzić? Czy tego sobotniego poranka masz dla nas do przekazania jakieś zawrotne informacje?

King była jednak zdumiona i zareagowała śmiechem, zaznaczając, że nikt nie powiedział jej o shortliście reżyserów. “Nic o tym nie słyszałam, aż dotąd”, dodała aktorka, wyraźnie zmieszana.

Czytaj też: “DC’s Legends of Tomorrow”: Shawn Roberts w niespodziewanej roli

Warner szykuje film o czarnoskórym Supermanie

Na tym etapie udział Reginy King w produkcji Supermana pozostaje jedynie w sferze spekulacji. Laureatka Oscara za rolę w dramacie obyczajowym Gdyby ulica Beale umiała mówić na swoim reżyserskim koncie ma jeden film kinowy (Pewnej nocy w Miami), dwa filmy telewizyjne (Let the Church Say Amen, The Finest), dokument Story of a Village oraz kilkanaście odcinków seriali.

King doskonale zna zresztą innego kandydata – Barry’ego Jenkinsa, który reżyserował aktorkę w Ulicy Beale, a za scenariusz dramatu Moonlight dostał Nagrodę Akademii Filmowej. Zarówno King, jak i Jenkins mają na koncie Czarne Szpule – przyznawane najwybitniejszym afroamerykańskim filmowcom – oraz statuetki AAFCA, wręczane przez stowarzyszenie krytyków afroamerykańskich.

Scenariusz reboota Supermana szykuje Ta-Nehisi Coates – pisarz i eseista, zdobywca nagrody Eisnera oraz National Book Award. J.J. Abrams i Hannah Minghella będą piastować nad projektem jako producenci. Według niepotwierdzonych informacji na stanowisko reżyserskie byli też rozpatrywani Ryan Coogler, Steven Caple Jr., J.D. Dillard i Shaka King.

Warner i DC oficjalnie potwierdzili, że szykują pierwszy w historii film o czarnoskórym Supermanie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji