Martwe zło 4

“Evil Dead Rise”, czyli “Martwe zło 4” – kultowy horror powraca dzięki HBO Max

New Line Cinema potwierdziło, że Martwe zło 4 ukaże się jako nowość na platformie HBO Max. Oficjalny tytuł produkcji to Evil Dead Rise i jest ona przygotowywana we współpracy z wytwórnią WarnerMedia. Bruce Campbell, odtwórca roli Asha Williamsa, tym razem powróci jako producent wykonawczy.

Film będzie kontynuował oryginalną trylogię (1981-1992), a z remakiem Fede Álvareza prawdopodobnie nie będzie miał nic wspólnego. Na stanowisko reżysera i scenarzysty wytypowany został Irlandczyk Lee Cronin.

Evil Dead Rise, czyli Martwe zło 4 – nowa propozycja HBO Max

Cronin zadebiutował jako reżyser dwa lata temu dzięki horrorowi Impostor. Teraz będzie miał szansę dowieść swojego talentu, kręcąc sequel kultowej serii, która ceniona jest nie tylko przez fanów opowieści z dreszczykiem. W oryginalnym filmie piątka studentów Uniwersytetu Stanu Michigan zapuszcza się w nieznane tereny Tennessee. Odwiedzają domek w samym środku dziczy, a na miejscu znajdują “Księgę Umarłych”. Budzą do życia uśpione od wieków demony.

Martwe zło 4 przeniesie się z lasów do dużego miasta, a bohaterkami filmu będą dwie niechętne wobec siebie siostry. Właśnie w momencie, gdy mają się pogodzić, na ulicach zaczynają szarżować demoniczne istoty, potrafiące opętać człowieka. Dziewczyny przeżywają koszmar na jawie i zostają wciągnięte w zwierzęcą bitwę o przetrwanie.

Alyssa Sutherland i Lily Sullivan otrzymały angaż do ról przodujących. Pierwsza z wymienionych pochodzi z Australii i wystąpiła między innymi w serialach Mgła oraz Wikingowie. Sullivan jest najbardziej kojarzona z serialową adaptacją Pikniku pod Wiszącą Skałą.

Martwe zło 4 w HBO Max. Wracają Raimi i Campbell

Film Evil Dead Rise zrealizuje ekipa, która pracowała na planie oryginalnego Martwego zła z 1981 roku. Robert Tapert będzie głównodowodzącym producentem kontynuacji, a Sam Raimi (Spider-Man) – producentem wykonawczym. Aktor Bruce Campbell, który wsławił się rolą Ashleya J. Williamsa w oryginalnej trylogii, a potem powtórzył ją w serialu Starz, również wyprodukuje film wykonawczo. Jeśli wierzyć zapowiedziom New Line Cinema, Campbell nie powróci w Martwym źle 4 jako uwielbiany Ash.

Innymi producentami będą Romel Adam, John Keville i Macdara Kelleher. Raimi, Campbell i Tapert sami wybrali Lee Cronina jako kandydata na reżysera. Evil Dead Rise powstaje z myślą o dystrybucji przez HBO Max. Są jednak szanse, że horror ukaże się na dużych ekranach w tych państwach, gdzie usługa nie jest dostępna.

Sam Raimi powiedział, że jest podekscytowany na myśl o nowym Martwym źle: “Seria Evil Dead opowiada o zwykłych ludziach przezwyciężających niezwykłe, kompletnie przerażające trudności. Nie mogę doczekać się, aż Alyssa i Lily wskoczą w zakrwawione buty po poprzednich aktorach i podtrzymają naszą długowieczną tradycję.”

Zdjęcia do Evil Dead Rise powstaną w Nowej Zelandii, a postprodukcja zostanie przeprowadzona w Irlandii. New Line Cinema zajmie się limitowaną dystrybucją kinową w Stanach Zjednoczonych, a Canal Plus wprowadzi film na ekrany brytyjskie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji