Kraven the Hunter

Aaron Taylor-Johnson zastąpi Keanu Reevesa na planie filmu “Kraven the Hunter”

Aktor Aaron Taylor-Johnson otrzymał główną rolę w widowisku Sony i Marvela “Kraven the Hunter”. Jeszcze niedawno spekulowano, że tytułowym łowcą będzie Keanu Reeves. Wątpliwości rozwiał serwis “Deadline Hollywood”.

Taylor-Johnson zwrócił uwagę producentów, pracując z nimi przy innym filmie – “Bullet Train”. Jest to klasyczne kino akcji, w którym Brytyjczyk pojawia się jako bezwzględny zabójca. Ponoć sceny Taylora-Johnsona kręcone z Bradem Pittem były tak dobre, że zaproponowano mu rolę Kravena.

Kto zagra Kravena, odbierając rolę Reevesowi?

Latem ubiegłego roku poinformowano, że J.C. Chandor wyreżyseruje film “Kraven the Hunter”, który będzie częścią franczyzy Sony Pictures Universe of Marvel Characters (SPUMC). Widowiskowa produkcja ma ukazać się na ekranach 13 stycznia 2023 roku. Scenariusz przygotował tercet Art Marcum, Matt Holloway i Richard Wenk, a stanowiska producenckie obejmą Avi Arad oraz Matt Tolmach. Chandor nakręcił wcześniej między innymi “Potrójną granicę” dla serwisu Netflix.

Uniwersum studia Sony z marvelowskimi postaciami obsadzonymi w istotnych rolach obejmuje m.in. trylogię blockbusterów o Spider-Manie, filmy “Venom” z Tomem Hardym oraz nadchodzącego “Morbiusa”.

W lutym w mediach pojawiły się przecieki informacji, że Keanu Reeves zostanie ekranowym Kravenem. Teraz już wiadomo, że jego miejsce przejął Aaron Taylor-Johnson – znany jako Ray Marcus w thrillerze “Zwierzęta nocy” i Dave Lizewski, główny bohater dylogii “Kick-Ass”.

Aaron Taylor-Johnson jako Kraven the Hunter

Film o Kravenie Łowcy (oryginalnie: Kraven, the Hunter) szykowany jest od 2018 roku przez Marvela we współpracy z Sony Pictures. Postać wprowadzona została do uniwersum Człowieka-Pająka w latach sześćdziesiątych, w piętnastym numerze komiksu “The Amazing Spider-Man”. Kraven to sowiecki myśliwy doskonale władający bronią palną. Jako łowca upolował już wszelkie dzikie zwierzęta, dlatego na jego celowniku pojawia się właśnie Spider-Man, który nie odda się bez walki.

Upolowanie Spider-Mana staje się misją i osobistą obsesją Kravena. Wytwórnia ujawniła, że ekranizacja przygód Kravena Łowcy stylistycznie ma plasować się gdzieś między “Loganem” Jamesa Mangolda (o życiu Wolverine’a) a “Człowiekiem w ogniu” Tony’ego Scotta. Oba tytuły są dramatami naszpikowanymi scenami akcji, obu MPAA przyznało kategorię wiekową “R” (osoby poniżej 17. roku życia oglądają film tylko z osobą dorosłą).

Filmografię Aarona Taylora-Johnsona zamyka komedia kryminalna “King’s Man: Pierwsza misja”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji