Hokus pokus 2

“Hokus pokus 2” oficjalnie filmem Disney+ – wracają Midler, Parker i Najimy

Disney+ oficjalnie potwierdził, że bierze pod swoje skrzydła długo wyczekiwany film Hokus pokus 2 – obecnie w planach jest premiera już w 2022 roku. Anne Fletcher, reżyserka Narzeczonego mimo woli, przejmuje stery nad sequelem po Adamie Shankmanie, który wcześniej miał go przygotować.

Fanów oryginału najbardziej ucieszy wiadomość o powrocie trzech głównych aktorek – są to, oczywiście, Bette Midler, Sarah Jessica Parker i Kathy Najimy. W pierwszym Hokus pokus z 1993 roku grały one bezwzględne wiedźmy z Salem, które w halloween powracają do życia i polują na dzieci – jeśli ich nie dorwą, będzie to ich ostatnia noc na Ziemi.

Hokus pokus 2 – Disney+ przygotuje wyczekiwany sequel

Produkcja Hokus pokus 2 ma ruszyć jesienią, co oznaczałoby, że akcja filmu znów będzie osadzona podczas halloween. W kontynuacji trzy młode kobiety przypadkiem przywracają siostry Sanderson do życia – czarownice, pamiętające czasy XVII wieku, raz jeszcze będą grasować we współczesnym Salem w stanie Massachusetts. Dziewczęta odpowiedzialne za ich powrót muszą opanować sytuację.

Adam Shankman będzie producentem wykonawczym filmu. W rozmowie z dziennikarzami 56-latek wyjawił:

— Ubolewam, ale nie będę w stanie wyreżyserować filmu Hokus pokus 2, w którym grają moje przyjaciółki: Bette, Sarah Jessica i Kathy. Sequel na pewno będzie wielkim wydarzeniem dla Disney+. Z wielką radością przekazuję lejce nad filmem Anne, która dzięki swoim poprzednim projektom dała widzom mnóstwo powodów do uśmiechu.

Shankman nie weźmie udziału w przedsięwzięciu jako reżyser, bo jest ograniczony czasowo: pracuje nad innym filmem.

Hokus pokus 2 – wracają Middler, Parker i Najimy

Anne Fletcher na swoim reżyserskim koncie ma takie tytuły, jak Step Up – Taniec zmysłów, 27 sukienek, Narzeczony mimo woli, Gorący pościg, AJ and the Queen czy Love, Victor. W wywiadzie dla “The Hollywood Reporter” reżyserka powiedziała:

— Będziemy śmiać się do rozpuku każdego dnia – przywrócenie na plan tych trzech niesamowitych kobiet (głównych aktorek – przyp.), by powróciły w swoich wybornych rolach, będzie świetną zabawą. To będzie film dla wszystkich: dla fanów, którzy wychowali się, oglądając oryginał lat temu, ale też dla młodszych pokoleń. Nie mogę doczekać się pierwszego dnia pracy na planie zdjęciowym.

Film Hokus pokus 2 wyprodukuje Lynn Harris (King Richard, Niezapomniany, 183 metry strachu) we współpracy z Shankmanem, Stevenem Haftem, Ralphem Winterem i Davidem Kirschnerem.

Plany realizacji sequela Disney+ potwierdził już w 2019 roku. Wcześniej o kontynuacji mówił m.in. Doug Jones, który w oryginale grał Billy’ego Butchersona. Pierwszy Hokus pokus ukazał się latem 1993 r. i był klapą finansową: zarobił jedynie 44,9 mln dolarów dookoła świata. Film szybko stał się jednak halloweenowym klasykiem, a dziś uchodzi za dzieło kultowe. Bette Midler występowała jako Winifred Sanderson podczas swojej trasy koncertowej Divine Intervention Tour (2015), w ramach której wykonywała utwór “I Put a Spell on You” (wcześniej śpiewany w filmie).

Czytaj także
Total
0
Reakcji