Ściema po polsku

“Ściema po polsku” – pokazy przedpremierowe, zwiastun filmu

Już jutro, 21 maja, odbędą się pokazy przedpremierowe komedii “Ściema po polsku” w reżyserii Mariusza Pujszo. Osobliwy film przez twórców zapowiadany jest jako polska odpowiedź na “Borata”, osadzona w świecie nadwiślanego showbiznesu. Komedia traktuje ponoć o tym, jak tworzyć kino bez wystarczających środków finansowych i jest promowana przez wymowny slogan: “Jaki kraj, taki Tarantino”.

W filmie “Ściema po polsku” biznesmeni i komik decydują, że zostaną reżyserami. Organizują casting, a do ról przodujących postanawiają zatrudnić gotowe na wszystko, atrakcyjne kobiety.

Ściema po polsku – pokazy przedpremierowe i zwiastun

Premierę początkowo planowano na kwiecień, ale uniemożliwiło to zamknięcie kin. 21 maja odbędą się pokazy przedpremierowe w ponad trzydziestu polskich miastach, a do regularnej dystrybucji “Ściema po polsku” ma trafić 11 czerwca.

Według twórców “Ściema po polsku” to komedia o “parciu na szkło”, “łatwej kasie” i “biznesie w «polskim» wydaniu”. Bohaterowie – dwaj biznesmeni i komik – postanawiają nakręcić film na bazie niedokończonego scenariusza. Organizują prowizoryczny plan zdjęciowy i próbują zwerbować aktorki. Opis fabuły “Ściemy po polsku”, dostępny na stronie komedii, nie pozostawia złudzeń:

— Chętnych na casting jest mnóstwo. Atrakcyjne, ambitne dziewczyny, z rybimi ustami i biustem XXL, zrobią wszystko, by zagrać w filmie.

Ponoć kręcąc “Ściemę po polsku”, Mariusz Pujszo inspirował się “Kolejnym filmem o Boracie” – stąd pomysł na formę paradokumentu. W jego komedii pojawiają się m.in. znane instagramerki, modelki, aktorzy, celebryci, przedsiębiorcy. W obsadzie zobaczymy: Grzegorza Halamę, Marka Włodarczyka, Henryka Gołębiowskiego, Piotra Adamczuka, Katarzynę Motloch, Dominikę Dąbrowską i samego Pujszo. Motloch na Instagramie obserwowana jest przez ponad 560 tys. użytkowników.

W filmie zagrały też: Magda Lubacz – zwyciężczyni programu telewizyjnego “Projekt Lady” – oraz Iza i Daria Chojnackie, które wystąpiły ostatnio w “Pętli” Patryka Vegi.

Ściema po polsku – Mariusz Pujszo znów bawi się w reżysera

Mariusz Pujszo zapowiada, że “Ściema po polsku” będzie przypominać jego poprzednią komedię, “Polisz kicz projekt” (2003). Na koncie reżyserskim Pujszo znajdują się jeszcze takie tytuły, jak “Selfie po polsku”, “Legenda” czy “Polisz kicz projekt… kontratakuje”.

“Ściema po polsku” debiutuje w kinach 21 maja w dystrybucji limitowanej (pokazy przedpremierowe) oraz 11 czerwca w dystrybucji regularnej. Film wprowadzą do kin Brauron Sp. zo.o. i Sonovision Sp. z o.o.

Dużo obiecujący plakat dostępny jest do zobaczenia poniżej. Na plakacie pojawia się nawet pozytywna recenzja, cytowana za… nieistniejącym serwisem filmowym – “The Pollywood Reporter”.

Ściema po polsku
Plakat filmu “Ściema po polsku” / Foto Prime News: Brauron Sp. zo.o. i Sonovision Sp. z o.o.
Czytaj także
Total
0
Reakcji