Cher

Powstanie filmowa biografia Cher od twórców “Mamma Mia!” i “Forresta Gumpa”

20 maja to dzień 75. urodzin Cher. Wokalistka i aktorka nie mogłaby otrzymać z tej okazji lepszego prezentu: jak donoszą hollywoodzkie media, ruszają prace nad filmową biografią autorki przeboju “Believe”.

Universal Pictures ma w planach realizację niezatytułowanego obecnie filmu, który będzie opowiadał o losach słynnej amerykańskiej artystki. Wytwórni udało się zwerbować do współpracy twórców takich ekranowych hitów, jak Mamma Mia! i Forrest Gump.

Cher donosi o szykowanej produkcji na swoim Twitterze, zaznaczając zresztą, że przyjaźni się ze scenarzystą.

Film biograficzny o Cher w rękach Universal Pictures

Scenariusz filmu biograficznego o Cher napisze Eric Roth. Ma on na swoim koncie fabuły między innymi do Ciekawego przypadku Benjamina Buttona, Forresta Gumpa oraz nadchodzącej premiery Martina Scorsese, Killers of the Flower Moon. Jest zresztą laureatem Nagrody Akademii Filmowej. Roth i Cher poznali się w latach osiemdziesiątych, kiedy oboje dostali angaż do pracy przy thrillerze Podejrzany.

Producentami filmu mają być Cher, Judy Craymer i Gary Goetzman – cała trójka pracowała wspólnie nad musicalem Mamma Mia! Here We Go Again sprzed trzech lat, w którym można było usłyszeć szlagiery ABBY.

Największymi przebojami Cher są “Believe”, “If I Could Turn Back Time”, “Bang Bang (My Baby Shot Me Down)”, “Strong Enough” i “Gypsies, Tramps & Thieves”. Jako aktorka Cher pojawiła się ostatnio w musicalu Mamma Mia! Here We Go Again (2018), a wcześniej w filmach Heca w zoo (2011), Burleska (2010, wraz z Christiną Aguilerą) oraz Skazani na siebie (2003).

Nie wybrano jeszcze obsady ekranowej biografii Cher.

Czytaj także
Total
1
Reakcji