Zagadka nieśmiertelności remake

Warner Bros. przygotuje remake “Zagadki nieśmiertelności”

Warner Bros. przymierza się do nowej adaptacji filmu Zagadka nieśmiertelności w reżyserii Tony’ego Scotta. Oryginał ukazał się w 1983 roku i od tego czasu został owity nicią dzieła kultowego. Za remake będą odpowiadały kobiety – na stanowisko reżyserskie typowana jest Angela Robinson, a scenariusz ma przygotować Jessica Sharzer.

O nowej wersji Zagadki nieśmiertelności mówi się w Hollywood już od dziesięciu lat. Jesienią 2009 roku serwis “Dread Central” obwieścił, że remake może ukazać się w ciągu najbliższych miesięcy – wtedy też obstawiano, że realizację będzie odpowiedzialny Warner.

Zagadka nieśmiertelności – nowa wersja kultowego horroru

W oryginalnej Zagadce nieśmiertelności Catherine Deneuve grała wampirzycę Miriam Blaylock – ostatnią przedstawicielkę rasy, która żyła na świecie przez tysiące lat. Miriam potrzebuje ludzkiej krwi, by zachować młody wygląd. Kobieta jest atrakcyjną kusicielką, a swoim kochankom obiecuje nieśmiertelność. Tak naprawdę jest jednak drapieżcą w ludzkiej skórze, a jej ofiary kończą jako nieumarłe istoty o wyglądzie żywych trupów. Film oparto na prozie Whitley Strieber.

Zagadka nieśmiertelności łączyła w sobie elementy horroru, egzystencjalnego dramatu i wysublimowanej erotyki. Scena zbliżenia seksualnego Deneuve i Susan Sarandon przeszła do historii, a sam film – pomimo początkowo przeciętnych recenzji – dziś uchodzi za kultowy. Wraz z przyjściem nowego milenium pozytywne ewaluacje Zagadki nieśmiertelności pojawiły się m.in. w “Variety”, “The New York Times” czy “Time Out”.

W filmie, poza Deneuve i Sarandon, zagrali David Bowie, Dan Hedaya, Willem Dafoe, Ann Magnuson i Cliff De Young. Zespół Bauhaus pojawił się w scenie otwierającej Zagadkę nieśmiertelności, wykonując gothic-rockowy utwór “Bela Lugosi’s Dead”.

Zagadka nieśmiertelności – Warner Bros. szykuje remake

Angela Robinson negocjuje warunki współpracy z Warnerem i przymierza się do reżyserii remake’u. W jej filmowo-serialowym CV znajdują się takie tytuły, jak Słowo na L, Czysta krew czy Garbi – superbryka. Scenariusz horroru przygotuje Jessica Sharzer, trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy. Sharzer napisała w przeszłości fabułę do ośmiu odcinków American Horror Story, a także wyprodukowała wykonawczo czterdzieści z nich.

Producentami nowej wersji Zagadki nieśmiertelności będą m.in. Greg Berlanti, Sarah Schechter i Mike McGrath. Oryginał reżyserował Tony Scott, zdobywca nagród BAFTA i Emmy, autor Prawdziwego romansu i Człowieka w ogniu.

Czytaj także
Total
0
Reakcji