W jak morderstwo zwiastun

Zwiastun komedii kryminalnej “W jak morderstwo” z Adamczykiem i Królikowskim

Next Film udostępnił zwiastun nowej komedii kryminalnej W jak morderstwo, w której zobaczymy między innymi Piotra Adamczyka, Rafała Królikowskiego, Annę Smołowik i Pawła Domagałę. Produkcja, współfinansowana przez Telewizję Kino Polska, Instytut Sztuki Filmowej oraz Dreamsound, wchodzi na ekrany kin już w przyszłym miesiącu.

Film powstał na kanwie książki Katarzyny Stachowicz-Gacek o tym samym tytule, w której kura domowa bierze udział w polowaniu na bezwzględnego mordercę wspólnie z fajtłapowatym detektywem. Ekranizację wyreżyserował Piotr Mularuk (Yuma, Tacy jak my), a producentką jest Agnieszka Sieradzka.

W jak morderstwo – kiedy premiera?

Na premierę W jak morderstwo widzowie muszą zaczekać okrągły miesiąc: komedia zadebiutuje na dużych ekranach 18 czerwca. Dystrybutor Next Film zapowiada, że jest ona “intrygująca, zabawna i doskonale zagrana”, a na swojej stronie tak streszcza fabułę:

— Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa – ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru… Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

W jak morderstwo – zwiastun już w sieci

Aktorka Anna Smołowik podsumowała W jak morderstwo słowami: “kolorowy kryminał komediowy w starym, dobrym stylu”, a Paweł Domagała nazwał film “inteligentną rozrywką”, dodając, że praca na planie zdjęciowym była dla niego przygodą.

W komedii wystąpili też m.in.: Rafał Królikowski (jako wzięty polityk), Piotr Adamczyk, Dorota Segda, Szymon Bobrowski, Olga Sarzyńska, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Jowita Budnik, Przemysław Bluszcz.

Film W jak morderstwo pojawi się w kinach 18 czerwca. Na 29 maja zaplanowano premierę innej polskiej komedii, tym razem romantycznej – Drugiej połowy.

Czytaj także
Total
0
Reakcji