Supernova zwiastun

Stanley Tucci i Colin Firth parą w zwiastunie filmu “Supernova”. Data premiery

Polski dystrybutor M2 Films podzielił się zwiastunem swojej nadchodzącej premiery – dramatu Supernova w reżyserii Harry’ego Macqueena. W filmie Stanley Tucci i Colin Firth grają parę z dwudziestoletnim stażem, która nagle zostaje wystawiona na ciężką próbę: jeden z mężczyzn zaczyna cierpieć z powodu demencji.

Brytyjski film z gatunku kina drogi pokazywany był na festiwalach w Londynie, Zurychu, Sztokholmie czy Rzymie. Podczas międzynarodowego festiwalu w hiszpańskim San Sebastián zdobył dwie nominacje – w tym do nagrody głównej, Złotej Muszli.

Supernova – zwiastun filmu, data premiery

Polską premierę filmu Supernova zaplanowano na 25 czerwca – informację potwierdzają Filmweb i oficjalna strona Multikina. Colin Firth gra w melodramacie Sama, a Stanley Tucci jest jego partnerem, o imieniu Tusker. Panowie są w związku od dwudziestu lat i wierzą, że nic ich nie rozłączy. Niespodziewanie u drugiego z mężczyzn zaczynają występować wczesne objawy demencji starczej. Sam i Tusker wyruszają w podróż po angielskiej wsi, której przypieczętowaniem ma być wizyta w majestatycznej Krainie Jezior. Spotykają się z rodziną i dawnymi przyjaciółmi. Związek zostaje wystawiony na najcięższą z prób.

Polski dystrybutor M2 Films zapowiada, że Supernova to jeden z najbardziej poruszających obrazów roku, dramat o “drobnych gestach, wspólnych chwilach na wagę złota, potędze prawdziwej miłości”. W niektórych miastach już teraz organizowane są pokazy przedpremierowe.

Supernova ma szansę stać się prawdziwym hitem sezonu nagród za najlepsze produkcje 2021 roku. Dramat spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyków: Laura Bradley z “Vanity Fair” uznała go za “najpiękniejszą historię miłosną”, a w “The Washington Post” pisano o “życiowych rolach Firtha i Tucciego”. Dziennikarz “The Los Angeles Times” Justin Chang pisał, że filmu “wprost nie wolno przegapić”.

Wyczekiwana polska premiera – Supernova z Firthem i Tuccim

To nie pierwszy niedawny dramat z wątkiem LGBTQ, w którym pojawia się historia gejowskiej pary i demencji starczej. Temat ugryziono też w filmie Jeszcze jest czas, reżyserowanym przez Viggo Mortensena, tyle że w innej kombinacji: tutaj to ojciec głównego bohatera cierpi na starcze otępienie, w zaawansowanym zresztą stadium.

W filmie Supernova, poza Colinem Firthem i Stanleyem Tuccim, grają też James Dreyfus (Notting Hill), Pippa Haywood (Duma i uprzedzenie, i zombie), Sarah Woodward (Queens of Mystery), Peter MacQueen i Ian Drysdale.

Polska premiera filmu już 25 czerwca. Firth wystąpił ostatnio w nowej adaptacji Tajemniczego ogrodu, u boku Julie Walters. Tucciego jesienią 2020 roku widzieliśmy w widowisku HBO Max Wiedźmy.

Plakat filmu:

Supernova zwiastun
Plakat filmu Supernova / Foto Prime News: M2 Films, British Film Inst., BBC Films, Quiddity, The Bureau
Czytaj także
Total
0
Reakcji