Bruce Willis John Travolta

Bruce Willis i John Travolta w pierwszym wspólnym projekcie od czasu “Pulp Fiction”

Bruce Willis i John Travolta pojawią się w pierwszym wspólnym projekcie od dwudziestu siedmiu lat. Aktorzy, którzy brylowali razem w komedii kryminalnej Pulp Fiction Quentina Tarantino (1994), zagrają w nowym filmie Chucka Russella Paradise City.

Będzie to klasyczne kino akcji z wątkiem krwawej zemsty za śmierć bliskiej osoby. Chuck Russell to twórca m.in. Maski, Egzekutora, Króla Skorpiona i Koszmaru z ulicy Wiązów 3.

Bruce Willis i John Travolta w filmie akcji Paradise City

Produkcja Paradise City rusza w najbliższy poniedziałek na terenie Hawajów – pierwszy dzień zdjęciowy odbędzie się na rajskiej wyspie Maui. Bruce Willis wystąpi w roli najemnika, łowcy nagród i renegata Ryana Swana, który przenika do przestępczego półświatka Polinezji. Mężczyzna pragnie zemsty na gangsterze-grubej rybie (w tej roli John Travolta) – mordercy jego ojca. Według zapowiedzi twórców Paradise City ma przypominać serial Policjanci z Miami, tyle że osadzony będzie w świecie łowców głów.

U boku Willisa i Travolty wystąpi Praya Lundberg, modelka szwedzko-tajskiego pochodzenia. Jako aktorka Lundberg pojawiła się między innymi w serialu Strange Girl in a Strange Land i horrorze Dwór Darika Gatesa.

Technicznie Paradise City będzie czwartym wspólnym przedsięwzięciem Bruce’a Willisa i Johna Travolty, ale to dopiero ich druga okazja, by spotkać się na planie. Aktorzy mieli wspólne sceny w kryminale Pulp Fiction Tarantino, a poza tym zagrali w komediach I kto to mówi oraz I kto to mówi 2 – tyle tylko, że Willis dostał rolę głosową, a Travolta de facto pojawił się na ekranie.

Bruce Willis i John Travolta znów razem na ekranie

Scenariusz Paradise City przygotują Ed John Drake we współpracy z Coreyem Large’em. Drugi z nich wyprodukował kilka z ostatnich filmów Bruce’a Willisa – m.in. Cosmic Sin, Maruderów czy Cenny ładunek. Ponoć Large obmyślił projekt lata temu i już w 2006 roku chciał, by Willis i Travolta ponownie spotkali się na planie. Scenarzysta zagra w filmie członka oddziału Swana.

Film sfinansuje wytwórnia BondIt Media Capital, a za realizację będzie odpowiadać studio Large’a 308 Enterprises. W Ameryce Północnej dystrybutorem będzie Saban, a za granicą – The Exchange.

Producentami wykonawczymi Paradise City będą m.in.: Johnny Messner, Stephen Eads, Matthew Helderman, Brian O’Shea, Ruben Islas, Lee Broda i Sean Patrick O’Reilly. Messner – aktor filmowy i telewizyjny, znany z takich produkcji jak Anakondy: Polowanie na Krwawą Orchideę czy Potęga strachu – jest bliskim przyjacielem Willisa. Panowie wystąpili razem w kilku projektach (Łzy słońca, Osaczony, Jak ugryźć 10 milionów 2, Arka przetrwania, Cosmic Sin).

Bruce Willis John Travolta
Bruce Willis i Johnny Messner w filmie Łzy słońca (2003) / Foto Prime News: Columbia Pictures, Sony Pictures Releasing
Czytaj także
Total
0
Reakcji