Robert De Niro

Robert De Niro opuszcza plan “Killers of the Flower Moon”. Powód: kontuzja nogi

W stanie Oklahoma doszło do niefortunnego wypadku: aktor Robert De Niro doznał kontuzji nogi, co zmusiło go do opuszczenia planu filmowego westernu Killers of the Flower Moon. Film reżyseruje Martin Scorsese, a w obsadzie znajdują się też Leonardo DiCaprio i Jesse Plemons.

Serwis “Variety” donosi, że De Niro został ranny, ale na razie nie udało się ustalić, jaka jest skala obrażenia i jak poważny był wypadek. Aktor doznał kontuzji poza planem zdjęciowym, w czasie wolnym od pracy.

Wypadek na planie Killers of the Flower Moon: Robert De Niro z kontuzją nogi

Portal TMZ.com dowiedział się, że w czwartek Robert De Niro poleciał z Oklahomy do swojego domu w Nowym Jorku, a na kolejny dzień miał umówioną wizytę u lekarza. Zdjęcia do filmu Killers of the Flower Moon realizowane są w miejscowościach Bartlesville i Pawhuska oraz w hrabstwie Osage. Za produkcję odpowiada studio The Apple Original Films.

W tej chwili dalszy związek De Niro z projektem Killers of the Flower Moon stoi pod znakiem zapytania. Według TMZ 77-letni aktor już jakiś czas temu chciał wziąć kilkutygodniowy urlop i opuścić plan zdjęciowy. Nie wiadomo, czy De Niro ukończył już prace nad filmem, czy spotka się z DiCaprio i Scorsese w późniejszym terminie. Jeśli nie nakręcił jeszcze wszystkich swoich scen, czas go nie nagli – okres zdjęciowy ruszył dopiero w drugiej połowie kwietnia i ma potrwać około siedem miesięcy.

Data premiery Killers of the Flower Moon nie została jeszcze ustalona. Jest pewne, że film nie ukaże się w 2021 roku. Western będą mogli obejrzeć subskrybenci serwisu Apple TV+. Apple Original Films przeznaczyło na produkcję filmu Scorsese blisko 200 mln dolarów. Wcześniej reżyser nakręcił m.in. Irlandczyka dla platformy Netflix. Budżet, według różnych raportów medialnych, wynosił od 159 do nawet 250 mln USD. W tym projekcie również wystąpił Robert De Niro.

Killers of the Flower Moon – Robert De Niro znów współpracuje ze Scorsese

Robert De Niro i Martin Scorsese mają na koncie trzynaście wspólnie zrealizowanych produkcji. Największymi sukcesami okazały się filmy Taksówkarz i Wściekły byk. Za pierwszy i aktor, i reżyser nominowani byli do nagrody BAFTA. Za Wściekłego byka De Niro zgarnął Oscara, a Scorsese dostał nominacje do Nagrody Akademii Filmowej i Złotego Globu. Był też wyróżniony przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych USA.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w grafiku De Niro pojawił się kolejny projekt: komedia About My Father, w której 77-latek ma zagrać stereotypowego Włocha.

Film Killers of the Flower Moon będzie stanowił adaptację opartej na faktach książki o tym samym tytule (autor: David Grann). Opowiedziana zostanie w nim historia morderstw dokonywanych na plemieniu Osedżów, zamieszkującym hrabstwo Osage w Oklahomie. W latach dwudziestych seryjny zabójca obierał na swoje ofiary kolejnych Indian północnoamerykańskich – prasa nadała tym zbrodniom sensacyjną nazwę: “Rządy Terroru”.

Robert De Niro występuje w filmie jako William Hale – bezwzględny zabójca i hodowca bydła. Postać wzorowana jest na rzeczywistym kryminaliście z Oklahomy. Jesse Plemons gra Toma White’a, który prowadzi śledztwo w sprawie tytułowych zabójstw. Leonardo DiCaprio jest Ernestem Burkhartem – bratankiem Hale’a, żonatym z kobietą wywodzącą się z plemienia Osedżów.

Czytaj także
Total
0
Reakcji