Kiedyś było bosko

Premiera VOD: “Kiedyś było bosko”, komediodramat z Gillian Jacobs

13 i 14 maja w polskich serwisach VOD zadebiutował film Kiedyś było bosko, z Gillian Jacobs jako trzydziestoparolatką przeżywającą drugą młodość. Komediodramat pojawił się w ofercie Playera, CANAL+ i kilku innych platform typu “wideo na życzenie” – dowiedzcie się, jakich.

Kiedyś było bosko w reżyserii Kris Swanberg (alias Kris Rey) ukazał się w Ameryce Północnej latem ubiegłego roku, a jesienią był pokazywany podczas polskiego American Film Festival – wtedy jeszcze pod tytułem Moja szkoła. Obraz ubiegał się o nagrodę AFF w konkursie “Spectrum”.

Kiedyś było bosko – premiera VOD

W filmie Kiedyś było bosko 35-letnia pisarka Kate Conklin (Gillian Jacobs) zostaje zaproszona przez byłego profesora do wygłoszenia przemowy na terenie dawnej uczelni. Bohaterka przybywa do małego miasteczka w Illinois i wynajmuje pokój w posiadłości wścibskiej kobiety, prowadzącej pensjonat tuż obok domu bractwa studenckiego. Odżywają dawne wspomnienia, a Kate zaprzyjaźnia się z grupą młodszych od siebie ludzi. Przeżywa drugą młodość, jednocześnie zadając sobie trudne pytania: “czy jestem wystarczająco dobrą pisarką?”, “czy lata świetności mam już za sobą?”

Słodko-gorzki film miał zostać puszczony w obieg festiwalowy, co utrudniła pandemia COVID-19. Choć w wielu krajach przegapiony, spotkał się jednak z pozytywnym odbiorem krytyków. “Decider” chwalił produkcję za umiejętnie wyreżyserowany humor i dobrze napisane postacie, a na stronie RogerEbert.com ciepło oceniono prostotę scenariusza, emotywną rolę Jacobs i “świetnie poprowadzone wątki związków między bohaterami”.

Kiedyś było bosko – gdzie obejrzeć online?

Film Kiedyś było bosko pojawił się między innymi w ofercie Playera, gdzie można wykupić do niego dostęp za równe 18 PLN. Na platformie VOD CANAL+ wypożyczenie filmu kosztuje praktycznie tyle samo – 17,99 PLN, a w Ipla.tv, serwisie rozrywki internetowej, cena to 10 złotych.

W TVP VOD film można obejrzeć po uiszczeniu opłaty wynoszącej 11 złotych. Oficjalny serwis Kina pod Baranami oferuje dostęp od 15 złotych. Na stronie Chili komediodramat można wypożyczyć za 9,90 PLN (lub 12,90 w wersji HD), albo kupić za 34,90 PLN. Dostępny jest w wydaniu lektorskim lub z napisami polskimi.

Gillian Jacobs jest najbardziej znana jako Britta Perry z sitcomu Community, a ponadto zagrała m.in. w horrorze Come Play, komedii Netfliksa Ibiza i serialu Love. W Kiedyś było bosko wystąpili też Jemaine Clement (Co robimy w ukryciu), Kate Micucci (Easy), Jorma Taccone, Josh Wiggins i Hannah Marks.

Kiedyś było bosko
“Kiedyś było bosko” – premiera VOD / Foto Prime News: Galapagos Sp. z o.o.
Czytaj także
Total
0
Reakcji