Robert De Niro

Robert De Niro zagra w komedii wytwórni Lionsgate “About My Father”

Dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro otrzymał rolę w komedii About My Father, powstającej dla studia Lionsgate. Uznany aktor pojawi się w filmie u boku Sebastiana Maniscalco – komika i gwiazdora telewizji, który będzie też jednym ze scenarzystów. Komedia ma być luźno oparta na wydarzeniach z życia Maniscalco oraz jego doświadczeniach z własnym ojcem.

W fotelu reżyserskim zasiądzie Laura Terusso, która nakręciła między innymi komedię muzyczną Wytańcz to dla Netfliksa. W prace nad scenariuszem zaangażowano też Austen Earla (seriale Millerowie i Happy Together).

Robert De Niro włoskim padre w komedii About My Father

Sebastian Maniscalco pojawi się w About My Father jako mężczyzna, który żyje w związku z Amerykanką i postanawia wyjawić ten sekret ojcu, Salvo – stereotypowemu Włochowi. Tę rolę zagra Robert De Niro. By lepiej poznać wybrankę syna i jej rodziców, Salvo organizuje wspólny weekend. Ścierają się ze sobą dwa światy i dwie zupełnie obce kultury, a młodzi rozpaczają, że ich rodziny nic ze sobą nie łączy. Jeszcze nie wiedzą, że gdy spotkanie integracyjne dobiegnie końca, wszyscy będą jedną wielką la famiglią.

About My Father nie będzie pierwszą okazją do współpracy dla Roberta De Niro i Sebastiana Maniscalco. Obaj pojawili się wcześniej w kryminale Irlandczyk Martina Scorsese: pierwszy w głównej roli gangstera Franka Sheerana, a drugi jako Joseph “Crazy Joe” Gallo – członek rodziny mafijnej Colombo. Producentami komedii będą Chris i Paul Weitzowie (American Pie) oraz Andrew Miano.

Film sfinansuje wytwórnia Lionsgate. Na razie nie potwierdzono, kiedy aktorzy wejdą na plan zdjęciowy; nie ustalono też przybliżonego terminu premiery. Wiadomo, że produkcja ma ruszyć jeszcze przed końcem 2021 roku.

Robert De Niro w filmie About My Father. Kiedy premiera?

Nathan Kahane, prezes Lionsgate Motion Picture Group, powiedział:

— Sebastian wypowiada się o swoim ojcu w specyficzny sposób – w głowie maluje się wizerunek Roberta De Niro. Pomyśleliśmy: dlaczego nie? Robert jest bardzo wybredny w kwestii propozycji filmowych, ale na nasz projekt odpowiedział pozytywnie. Jest zdecydowany na współpracę, co wprawiło nas w osłupienie. Scenariusz About My Father jest przekomiczny, ale płynie z głębi serca. Robert i Sebastian stworzą fantastyczny duet.

Pochodzenia włoskiego są nie tylko Robert De Niro i Sebastian Maniscalco, ale też reżyserka Laura Terusso. “Jej rodzice to imigranci z Włoch, wiem, że bardzo pochłonęła ją ta historia”, dodaje producent Paul Weitz.

De Niro urodził się na Manhattanie, ale jego ojciec – malarz Robert De Niro Sr. – miał korzenie włosko-irlandzkie. Znany z Taksówkarza aktor, podobnie jak bohater About My Father, miał skomplikowane relacje z rodzicem, który był w istocie gejem uwikłanym w małżeństwo z kobietą. Dopiero po latach zebrał się na coming out. W jednym z wywiadów De Niro wyznał: “było mi przykro, że tato dusił to w sobie”.

Innym nadchodzącym projektem z udziałem Roberta De Niro jest film Killers of the Flower Moon – western Martina Scorsese.

Czytaj także
Total
0
Reakcji