Janelle Monáe

Janelle Monáe u boku Daniela Craiga w filmie “Na noże 2”

Stale rośnie obsada filmu Na noże 2. Aktorka i wokalistka Janelle Monáe otrzymała właśnie angaż do jednej z ról jako pierwsza kobieta w składzie – wcześniej media donosiły, że Rian Johnson zaprosił do współpracy Dave’a Bautistę i Edwarda Nortona.

Monáe, reprezentowana przez agencję talentów WME, w ubiegłym roku pojawiła się na pierwszym planie w horrorze Antebellum Gerarda Busha i Christophera Renza. Na razie nie wiadomo, w jaką postać wcieli się u Johnsona.

Janelle Monáe w filmie Na noże 2

35-letnia Janelle Monáe jest sensacją na amerykańskim rynku muzycznym. Jej ostatni krążek Dirty Computer był nominowany do nagrody Grammy jako najlepszy album roku, a samą artystkę dwa razy nominowano do głównej nagrody brytyjskiego przemysłu muzycznego jako najlepszą międzynarodową piosenkarkę. Monáe ma też na swoim koncie dwie statuetki Czarnej Szpuli, a za występ w melodramacie Moonlight otrzymała nagrodę Independent Spirit im. Roberta Altmana.

Monáe zagrała rzeczywistą postać inżynierki NASA Mary Jackson w Ukrytych działaniach, a w serialu Prime Video Homecoming dostała rolę Jacqueline Calico – kobiety z zanikami pamięci, poszukującej własnej tożsamości. Występ aktorki w Antebellum doceniło Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Popierania Ludności Kolorowej oraz Stowarzyszenie Amerykańskich Krytyczek Filmowych.

Monáe wystąpi w filmie Na noże 2 u boku Daniela Craiga (Nie czas umierać), Dave’a Bautisty (Avengers: Koniec gry) i Edwarda Nortona (Birdman, Ukryte piękno). Reżyser Rian Johnson szykuje dwa sequele Na noże, które zostaną pokazane w serwisie Netflix. Gigant VOD nabył prawa do kontynuacji za monumentalną sumę: rekordowe 400 mln dolarów. Powstały już scenariusze obu nowych filmów.

Na noże 2 – rośnie obsada szykowanego filmu Netfliksa

W ubiegłym roku Rian Johnson głośno mówił w mediach o kontynuacji Na noże, w której Daniel Craig jako Benoit Blanc prowadziłby dochodzenie przy nowej zagadce kryminalnej. Film miał skupić się na postaci Blanca bardziej niż część pierwsza.

Obie odsłony wyprodukują Johnson i Ram Bergman, a serwis “Deadline Hollywood” potwierdza, że Craig pracuje już ze scenariuszem, w oczekiwaniu na start zdjęć.

Pierwsza część Na noże zarobiła na całym świecie ponad 300 mln dolarów. O prawa do sequeli walczyły inne serwisy z opcją VOD: Amazon oraz Apple TV. Wygrał Netflix, streamingowy gigant, który, według “Variety”, na giełdzie jest wart więcej niż koncern Disneya. W filmie Na noże Craig jako detektyw Blanc badał sprawę tajemniczej śmierci seniora rodu Trombleyów. Okazało się, że wszyscy jego krewni są podejrzani o zabójstwo i każdy ma coś za uszami.

Czytaj także
Total
0
Reakcji