Scarlett Johansson

Scarlett Johansson z nagrodą MTV Generation Award za całokształt twórczości

Scarlett Johansson otrzyma nagrodę za całokształt twórczości podczas tegorocznej gali MTV Movie & TV Awards. Aktorka ma za sobą ponad dwudziestoletnią karierę w branży filmowej i za swój dorobek zostanie wyróżniona specjalną statuetką Generation Award – ceremonia MTV odbędzie się pod koniec tygodnia.

Biuro prasowe MTV wyjaśnia, że nagroda Generation trafia w ręce tych aktorów, którzy mieli szeroki wkład w kulturę filmową i telewizyjną, a dzięki pracy z najlepszymi reżyserami stali się rozpoznawalni na całym świecie.

Scarlett Johansson z nagrodą MTV za całokształt twórczości

Scarlett Johansson zadebiutowała jako aktorka niedużą rolą w filmie Małolat Roba Reinera (1994). Od tego czasu przeszła kilka metamorfoz. Była wziętą aktorką dziecięcą i nastoletnią, a potem pojawiła się w kilku doskonale przyjętych przez krytykę produkcjach. Za występ w komediodramacie Między słowami Sofii Coppoli była nominowana do Złotego Globu, a za kreację w Dziewczynie z perłą – do nagrody BAFTA.

Dziś Johnasson kojarzona jest powszechnie z kinem akcji i rolą Natashy Romanoff/Czarnej Wdowy w blockbusterach na podstawie wydawnictw Marvel Comics. Uwagę fanów filmu sensacyjnego zwróciła dzięki Lucy (2014) i Ghost in the Shell (2017). Ma też na koncie dwie nominacje do Oscara.

Współpracowała z Christopherem Nolanem, braćmi Coenami, Spikiem Jonze’em. Nagrodę Generation z rąk MTV otrzyma podczas pierwszego dnia galowego, 16 maja. W przeszłości statuetkę za całokształt twórczości otrzymali: Jim Carrey, Johnny Depp, Sandra Bullock, Tom Cruise, Robert Downey Jr., Jamie Foxx, Dwayne “The Rock” Johnson, Mike Myers, Adam Sandler, Will Smith, Mark Wahlberg, Reese Witherspoon i Chris Pratt.

Scarlett Johansson wyróżniona na tegorocznej gali MTV Movie & TV Awards

Ceremonia MTV Movie & TV Awards odbędzie się po dwurocznej przerwie, spowodowanej pandemią. Tegoroczną edycję poprowadzi gwiazda nieśmiertelnego programu Saturday Night Live, Leslie Jones. Podczas gali przyznawane są złote statuetki za osiągnięcia filmowo-telewizyjne.

Niedawno ogłoszono też, że inne specjalne wyróżnienie trafi w ręce Sachy Barona Cohena. Aktor-komik, producent i scenarzysta otrzyma statuetkę dla “Geniusza Komedii” – dla artysty, który “zrewitalizował” ten gatunek. MTV przyznało tę nagrodę także Melissie McCarthy, Willowi Ferrellowi i Kevinowi Hartowi.

Galę MTV Movie & TV Awards wyprodukują wykonawczo Bruce Gillmer, Wendy Plaut, Vanessa Whitewolf, Jesse Ignjatovic i Barb Bialkowski.

Filmografię Scarlett Johansson zamyka film Jojo Rabbit z 2019 roku. Jeszcze w 2021 ma ukazać się Czarna Wdowa w reżyserii Cate Shortland, z Johansson na pierwszym planie.

Czytaj także
Total
1
Reakcji