Killers of the Flower Moon

Leonardo DiCaprio na pierwszym zdjęciu z “Killers of the Flower Moon” Scorsese

Do sieci trafiło pierwszej zdjęcie z filmu Killers of the Flower Moon – przedstawia ono Leonardo DiCaprio i Lily Gladstone jako małżeńską parę. Dramat kryminalny z elementami westernu wyreżyserował Martin Scorsese z myślą o dystrybucji w platformie typu “wideo na życzenie” Apple TV+.

Na zdjęciu DiCaprio intensywnie wpatruje się w niesprecyzowany, oddalony punkt, a Gladstone spogląda na niego rozmarzonym wzrokiem, z uśmiechem Mony Lisy.

Killers of the Flower Moon
Killers of the Flower Moon – pierwsze zdjęcie z filmu / Foto Prime News: VanityFair.com, Appian Way Prod., Paramount, Apple TV+

Killers of the Flower Moon – Leonardo DiCaprio na pierwszym zdjęciu

W połowie kwietnia do obsady wciąż powstających Killers of the Flower Moon dołączyli czterej aktorzy: Michael Abbott Jr. (Dick Long nie żyje, Szept i mrok), Pat Healy (Siła perswazji), Tatanka Means (Tygrysie oczy) i Scott Shepherd (Most szpiegów, Młody papież). Robert De Niro występuje w filmie jako zabójca i hodowca bydła William Hale. Aktor ma na koncie trzynaście produkcji wspólnie zrealizowanych z Martinem Scorsese – między innymi Taksówkarza i Wściekłego byka.

Jesse Plemons gra Toma White’a, który prowadzi śledztwo w sprawie tytułowych zabójstw. W obsadzie znalazło się też miejsce dla Tantoo Cardinal, Louisa Cancelmiego i Jasona Isbella.

Film będzie stanowił adaptację opartej na faktach książki Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI. Opowiedziana zostanie w nim historia morderstw dokonywanych na plemieniu Osedżów, zamieszkującym hrabstwo Osage w Oklahomie. W latach dwudziestych seryjny zabójca obierał na swoje ofiary kolejnych Indian północnoamerykańskich – prasa nadała tym zbrodniom sensacyjną nazwę: “Rządy Terroru”.

Killers of the Flower Moon – Martin Scorsese reżyseruje western kryminalny

Lily Gladstone znana jest przede wszystkim z roli Jamie w dramacie Kobiecy świat (w obsadzie też Michelle Williams i Kristen Stewart), a ostatnio widzowie polskiego American Film Festival widzieli ją w produkcji z gatunku slow cinema Freeland. Leonardo DiCaprio wielokrotnie był już reżyserowany przez Martina Scorsese. On występuje w Killers of the Flower Moon jako Ernest Burkhart – bratanek Hale’a (De Niro), a ona jest jego małżonką, kobietą z plemienia Osedżów.

Film będzie stanowił adaptację książki Davida Granna o tym samym tytule – scenariusz napisał Eric Roth. Scorsese w historii Osedżów i zabójstw na tle rasowym ujęło “poczucie wewnętrznego zła”, “impuls, który pcha mordercę do odebrania komuś życia”.

Scorsese otrzymał od Apple TV+ budżet produkcyjny sięgający 200 mln dolarów. Wcześniej o prawa do ekranizacji ubiegał się też Netflix. Nie wiadomo, kiedy Killers of the Flower Moon trafią na platformy VOD – daty premiery jeszcze nie ustalono. Okres zdjęciowy ruszył dopiero w drugiej połowie kwietnia i ma potrwać około siedem miesięcy. Materiał jest kręcony m.in. w hrabstwie Osage oraz mieście Bartlesville w Oklahomie.

Czytaj także
Total
2
Reakcji