Tlen Netflix

“Tlen”: nowy film reżysera “Luster” i “Pełzającej śmierci”. Premiera Netfliksa

Już pojutrze, 12 maja, na Netfliksie zadebiutuje Tlen – nowy film reżysera Luster i Pełzającej śmierci. Alexandre Aja, bo o nim mowa, od lat rozgrzewa widzów swoimi horrorami. Jego produkcje wyróżniają osobliwa wizja, szlif wizualny i upodobanie do makabry. Jaki okaże się najnowszy Tlen?

W filmie w rolach przodujących występują Mélanie Laurent, Mathieu Amalric i Malik Zidi. Netflix tak opisuje fabułę francusko-amerykańskiej produkcji:

— Liz budzi się w komorze kriogenicznej. Aby przeżyć, musi zebrać wszystkie siły i ustalić, kim naprawdę jest, zanim skończy jej się tlen.

Film Tlen – premiera tygodnia serwisu Netflix

Główna bohaterka Tlenu nie ma pojęcia, jak znalazła się w kapsule – niczego nie pamięta. Będzie musiała zdobyć się na nie lada poświęcenia, by wyjść cało z koszmaru. W roli głównej zobaczymy Mélanie Laurent, paryską aktorkę i laureatkę Cezara, która wsławiła się filmem Bękarty wojny Quentina Tarantino, a potem wystąpiła w Debiutantach, Iluzji oraz Ostatecznej operacji. Tlen nie jest jej pierwszą współpracą z Netfliksem – dwa lata temu Laurent pojawiła się w zawrotnym filmie Michaela Baya 6 Underground, u boku Ryana Reynoldsa.

Co ciekawe, Laurent nie była pierwszą kandydatką do roli Liz. Z początku twórcy zabiegali o obsadzenie na pierwszym planie Anne Hathaway, która miała też Tlen wyprodukować. Później zastąpiła ją Noomi Rapace, która ma w swoim aktorskim CV podobną pozycję – thriller Pęknięcie z 2016 roku. Pech chciał, że Rapace nie mogła wywiązać się z kontraktu i opuściła produkcję. Jej miejsce zajęła Mélanie Laurent – jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd francuskiego kina.

Czy główna bohaterka Tlenu zdoła uciec z komory kriogenicznej, zanim skończy się jej powietrze? Widzowie Netfliksa poznają odpowiedź na to pytanie już 12 maja.

Tlen Netflix
Kadr z filmu Tlen / Foto Prime News: Netflix, Gateway Films, Wild Bunch

Thriller Tlen, reż. Alexandre Aja – kiedy premiera?

Tlen to dreszczowiec z elementami fantastyki naukowej. Film wyreżyserował Alexandre Aja, na podstawie scenariusza Christie LeBlanc. Nazwisko Aji szczególnie znane jest fanom mocniejszych filmowych wrażeń. 42-latek swoje pierwsze kroki stawiał w podgatunku New French Extremity, na który złożyły się brutalne, krwawe widowiska rodem z Francji. Jego Blady strach (2003) mógł zainspirować powstanie takich późniejszych tytułów, jak Martyrs. Skazani na strach, Frontière(s) i Kalwaria.

Na fali popularności Bladego strachu Aja dostał angaż od duetu Wes Craven-Marianne Maddalena i nakręcił remake klasycznego horroru Wzgórza mają oczy. Wielkim sukcesem okazały się jego Lustra (film grozy o tytułowych zwierciadłach, które posiadają zabójczą siłę) i późniejsza Pirania 3D. Przedostatni film Aji, Pełzająca śmierć, przez samego Tarantino uznany został za jeden z najlepszych, jakie wydano w 2019 roku.

Fani filmów z dreszczykiem ostrzą sobie kły na Tlen Netfliksa – miejmy nadzieję, że faktycznie jest na co. Thriller zagości na naszych ekranach 12 maja.

Czytaj także
Total
0
Reakcji