Jason Statham

“Jeden gniewny człowiek”: Jason Statham na szczycie amerykańskiego box-office’u

Jason Statham znów na szczycie: sygnowany jego nazwiskiem film Jeden gniewny człowiek zadebiutował na pierwszym miejscu w zestawieniu amerykańskiego box-office’u. Thriller wszedł do kin w USA i Kanadzie 7 maja i od tego czasu zgarnął na kontynencie 8,1 mln dolarów – to wystarczyło, by pokonać inne produkcje z pierwszej “trójki”, japońską animację Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen (alternatywnie Demon Slayer: Mugen Train) oraz Mortal Kombat Warnera.

Jeden gniewny człowiek zagościł na blisko 2900 amerykańskich ekranach, dystrybuowany przez United Artists Releasing. W Polsce film wprowadzi do kin Monolith – już 4 czerwca.

Film z Jasonem Stathamem Jeden gniewny człowiek: szczegóły box-office

Jeden gniewny człowiek odnosi sukcesy na całym świecie – w ciągu dwóch tygodni zainkasował łącznie 25,7 mln USD, z czego 17,6 mln pochodzi z dziewięciu tylko państw. 22 kwietnia odbyła się międzynarodowa premiera w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw, gdzie film dotarł do 1. miejsca box-office’u i zarobił około 10 mln dolarów.

W Australii i Nowej Zelandii Jeden gniewny człowiek zdobył dotąd 3,2 mln USD, w Tajwanie – 2,5 mln, a w Chinach – 1 mln (film wprowadzono tu na razie w dystrybucji limitowanej). Film trafił też do kin w Chorwacji, Singapurze, RPA, Indiach czy na Łotwie.

Jeden gniewny człowiek jako film akcji zarobił w weekend otwarcia więcej niż inne niedawne pozycje z tego gatunku: Uczciwy złodziej, The Marksman, Nikt z Bobem Odenkirkiem, Nieobliczalny z Russellem Crowe’em. Obraz zebrał dość polaryzujące recenzje krytyków, ale spodobał się widzom: obecnie serwis CinemaScore, badający opinie widowni kinowej, w skali szkolnej A-F przyznał mu ocenę A-.

Jeden gniewny człowiek: Jason Statham w nowym filmie akcji

Jeden gniewny człowiek to nowy thriller sensacyjny w reżyserii Guya Ritchiego. Jason Statham występuje tu jako tajemniczy H. – pracownik firmy transportującej setki milionów dolarów tygodniowo po Kalifornii. Warto zaznaczyć, że Ritchie nie uchodzi w Stanach Zjednoczonych za szczególnie poważanego reżysera, a jego poprzednia produkcja, Dżentelmeni, poniosła tu klapę finansową.

W filmie, obok Stathama, wystąpili Josh Hartnett, Scott Eastwood, Andy Garcia, Raúl Castillo, Holt McCallany, Rocci Williams, Mark Arnold i Deobia Oparei.

Jason Statham
Jason Statham w filmie Jeden gniewny człowiek / Foto Prime News: United Artists Releasing, Universal, MGM, Miramax

W pierwszej dziesiątce amerykańskiego box-office’u pod koniec minionego weekendu znalazły się też filmy: Godzilla vs. Kong (miejsce 4., od sześciu tygodni na ekranach), Raya i ostatni smok (miejsce 5., od dziesięciu tygodni na ekranach) oraz Tom and Jerry (miejsce 10., na ekranach w sumie jedenaście tygodni).

Czytaj także
Total
0
Reakcji