Orphan: First Kill

Reżyser “Orphan: First Kill” o filmie: “szokująco brutalny, ale też dziecięcy”

W przyszłym roku ma ukazać się film Orphan: First Kill – prequel Sieroty z 2009 roku. Isabelle Fuhrman powtórzy w nim rolę tytułowej, “małoletniej” morderczyni adoptowanej przez niczego nieświadomą parę. W rozmowie z serwisem “Bloody Disgusting” reżyser William Brent Bell uchylił rąbka tajemnicy na temat projektu, o którym dotąd mówiono bardzo niewiele.

Bell ma na koncie takie filmy, jak Demony (2012), Stay Alive (2006) i Brahms: The Boy II (2020, w roli głównej Katie Holmes).

Orphan: First Kill – Isabelle Fuhrman w obsadzie

Isabelle Fuhrman, która w lutym skończyła dwadzieścia cztery lata, powróci w filmie Orphan: First Kill w roli Esther alias Leeny Klammer. Kiedy kręcono pierwszą odsłonę serii – Sierotę – aktorka miała dziesięć lat. Jak po upływie ponad dekady odnajdzie się w filmie toczącym się jeszcze przed wydarzeniami z pierwowzoru? Na to pytanie odpowiada William Brent Bell:

— Wszyscy znamy wielki sekret z pierwszej Sieroty. Udało nam się przywrócić Isabelle Fuhrman w roli głównej – to był skomplikowany proces. Całą zabawę stanowiło wyzwanie, jak obejść jej wiek. Wyzwanie, jak nie posiłkować się samymi efektami CGI. Tylko trochę wspomagaliśmy się efektami komputerowymi i cyfrowymi, ale nie, żeby odmłodzić Fuhrman. Korzystaliśmy z old-schoolowych technik: wymuszonej perspektywy, złudzeń optycznych i nietypowego położenia kamery, kreatywnego oświetlenia.

Bell dodaje, że jest wielkim fanem oryginalnej Sieroty i chce, żeby widzowie prequela mogli “lepiej zrozumieć” Esther.

Orphan: First Kil – prequel Sieroty będzie “brutalny i dziecięcy jednocześnie”

Film Orphan: First Kill był kręcony w Winnipeg na terenie Kanady – okres zdjęciowy ruszył w listopadzie i zakończył się przed połową grudnia. Ponoć twórcy są na ostatnim etapie postprodukcji – to oznaczałoby, że jeśli prequel nie ukaże się jeszcze w tym roku, na pewno będzie miał premierę w 2022. W wywiadzie dla “Bloody Disgusting” William Brent Bell wyjawił:

— Film jest szokująco brutalny, ale ma też w pewien sposób dziecięcy charakter. Esther to agresywna psychopatka. Myśli melodramatycznie i bardzo potrzebuje miłości. Gdy jej nie dostaje, ujawnia się mroczna część jej osobowości. W filmie chodzi właśnie o ten dualizm. Serce filmu jest po stronie Esther.

Bell zapewnia, że horror Orphan: First Kill “bardzo mu się udał” i przerazi widzów. W filmie, poza Fuhrman, zobaczymy Julię Stiles, Rossifa Sutherlanda i Matthew Finlana. Produkcją zajęło się studio Dark Castle Entertainment.

Pierwsza Sierota zarobiła blisko 80 mln dolarów (przy czterokrotnie niższym budżecie) i spotkała się z mieszanymi recenzjami krytyków. Film spodobał się jednak fanom horroru i dziś uchodzi w ich kręgu za kultowy.

Czytaj także
Total
7
Reakcji