Ciche miejsce 2 premiera polska

“Ciche miejsce 2”: znamy datę polskiej premiery! Odsłonięto też zwiastun

Wspaniałe wieści dla kinomanów czekających na Ciche miejsce 2: polska premiera filmu nastąpi już za okrągły miesiąc. Dystrybutor United International Pictures Sp z o.o. na swoim facebookowym profilu “Tylko Hity!” zdradził, że postapokaliptyczny horror ukaże się w Polsce już 4 czerwca na dużych ekranach. Premiera nastąpi wkrótce po poluzowaniu obostrzeń covidowych i ostatecznym otwarciu sal kinowych.

Czas to w dobie pandemii koronawirusa pojęcie względne. Ciche miejsce 2 miało wejść na ekrany już w marcu 2020, co uniemożliwiło, oczywiście, nadejście światowej epidemii. Co ciekawe, 8 marca ubiegłego roku odbyła się światowa premiera w Nowym Jorku, z udziałem gwiazd i dziennikarzy. Od tej pory widzowie musieli uzbroić się w cierpliwość. Ich oczekiwanie prawie dobiegło końca.

Ciche miejsce 2 – zwiastun i data premiery

Paramount nareszcie wypuścił oficjalny zwiastun filmu Ciche miejsce 2. Jest on naszpikowany akcją i grozą, a głównych bohaterów “jedynki” przenosi do niewielkiego, niemal opuszczonego miasteczka. Twórcy zapowiadają, że horror “mocno nadwyręży nerwy widzów”. Premierę w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zaplanowano na 28 maja.

Ciche miejsce 2 miało szansę pojawić się na którejś z bardzo wielu platform typu “wideo na życzenie” (po cichu mówiono o HBO Max), ale Paramount postanowił zaczekać na odpowiedni moment i pokazać film widzom kinowym.

John Krasinski sam podkreśla, że film nadaje się do oglądania właśnie na dużych ekranach i zapewnia: “To będzie wspaniały sequel. Świat bohaterów się powiększa, bo muszą opuścić swoje schronienie”. Emily Blunt dodaje:

— Drugi film jest o wiele większy. To horror – chcesz go oglądać w ciemności, podskakiwać w fotelu wraz z innymi ludźmi zgromadzonymi na widowni. Naprawdę się cieszę, że to zobaczycie.

Ciche miejsce 2 – premiera polska. Kiedy film trafi do kin?

Po uroczystej premierze z 8 marca 2020 roku Ciche miejsce 2 zebrało bardzo ciepłe opinie widzów. Emily Blunt pojawiła się potem w wielu programach telewizyjnych, promując film, ale ostatecznie jego premierę trzeba było anulować. Paramount stracił grube miliony, reklamując  sequel wiosną ubiegłego roku.

Premiera polska przypadła na 4 czerwca. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że Ciche miejsce 2 ma zadebiutować w serwisie Paramount+ czterdzieści pięć dni po amerykańskiej premierze kinowej.

Kontynuację, podobnie jak odsłonę pierwszą, wyreżyserował John Krasinski. W filmie role z “jedynki” powtórzą Emily Blunt, Millicent Simmonds i Noah Jupe. W obsadzie zobaczymy też Djimona Hounsou i Cilliana Murphy’ego. Krasinski pojawia się ponoć w roli cameo.

Akcja filmu Ciche miejsce 2 toczy się w postapokaliptycznym świecie, gdzie najmniejszy hałas przywołuje straszliwe bestie. Abbottowie – matka i dwoje dzieci – wyruszają w nieznane, szukając schronienia. Okazuje się, że zagrażają im nie tylko potwory.

Czytaj także
Total
9
Reakcji