Billy Porter

Billy Porter niebinarną Matką Chrzestną w adaptacji “Kopciuszka”

Sony wciąż pracuje nad filmem Cinderella – adaptacją Kopciuszka, w której Billy Porter pojawi się w roli niebinarnej Matki Chrzestnej. Właśnie dowiedzieliśmy się, że baśniowa superprodukcja ukaże się w serwisie typu “wideo na życzenie” Amazon Prime Video.

Film fantasy Cinderella miał ukazać się już w lipcu tego roku i trafić na ekrany kinowe, ale plany dystrybucyjne uległy zmianie. Obecnie wiadomo, że widzowie poznają nową historię Kopciuszka dzięki platformie Prime Video. Nie ustalono konkretnej daty premiery, ale gigant VOD chce wydać film jeszcze w 2021 roku.

Billy Porter jako Matka Chrzestna w Kopciuszku

Cinderella połączy ze sobą fantastykę z gatunkami komedii romantycznej i musicalu. Rolę tytułową zwyciężyła piosenkarka Camila Cabello, która kilka lat temu wylansowała przeboje “Havana” i “Crying in the Club”. Większe zamieszanie wywołuje jednak nowa Matka Chrzestna.

Rolę wróżki dostał aktor Billy Porter, znany doskonale jako DJ Pray Tell z hitowego serialu Pose Ryana Murphy’ego. 51-latek występuje w filmie jako Fab G – wariacja na temat ikonicznej postaci i osoba niebinarna. Porter sam jest osobą płynną płciowo i na czerwonym dywanie pojawia się chętnie w ekstrawaganckich sukniach. Furorę w sieci zrobił jego strój na gali oscarowej w 2019 roku – w połowie stanowił garnitur, a w połowie tradycyjnie kobiecą kreację.

Cabello debiutuje w Kopciuszku jako aktorka. Na ekranie będą jej towarzyszyć: Pierce Brosnan jako król Rowan, Idina Menzel jako zła macocha, Nicholas Galitzine jako książę Robert, Minnie Driver jako królowa Beatrice, a także James Corden, Beverley Knight i Missy Elliott. Corden jest jednym z producentów. Reżyseruje Kay Cannon (scenarzystka serii Pitch Perfect).

Billy Porter i Camila Cabello w filmie Prime Video Cinderella

“Deadline” zapowiada, że nowa adaptacja Kopciuszka to “pełen muzycznych wrażeń reboot klasycznej historii”. W filmie usłyszymy popowe utwory oraz nowe piosenki śpiewane przez Camilę Cabello. Serwis “Vulture” podejrzewa, że Cinderella może przypominać musical Moulin Rouge! Baza Luhrmanna, który w tym roku kończy dwadzieścia lat.

Kilka utworów zaśpiewa w filmie także Idina Menzel, która czarowała głosem między innymi w serialu Glee i Krainie lodu.

Cinderella miała ukazać się najpierw 5 lutego 2021, a potem 16 lipca 2021 roku. Amazon Studios odkupił produkcję od firmy Sony.

Czytaj także
Total
0
Reakcji