Time Cut film

“Powrót do przyszłości” krzyżuje się z “Krzykiem”: nowy film twórcy “Pięknej i rzeźnika”

Twórca Pięknej i rzeźnika Christopher Landon przymierza się do pracy przy nowym horrorze. “The Hollywood Reporter” donosi, że Landon wyprodukuje film Time Cut, który ma przypominać skrzyżowanie Powrotu do przyszłości z Krzykiem. Okres zdjęciowy wystartuje już latem, a materiał będzie kręcony w Kanadzie.

Landon wsławił się jako scenarzysta serii Paranormal Activity (części od drugiej do piątej), a następnie odniósł sukces kasowy dzięki dylogii Śmierć nadejdzie dziś. W ubiegłym roku ukazał się jego autorski film Piękna i rzeźnik – slasher z silnymi wpływami czarnej komedii.

Christopher Landon wyprodukuje horror Time Cut

Wygląda na to, że Time Cut również będzie odwoływał się do tradycji kina typu stalk n’ slash – stąd zapowiedzi o inspiracji Krzykiem. Film ma stanowić młodzieżowy horror i najwyraźniej zostanie w nim podjęty wątek podróży w czasie, ale szczegóły fabularne pozostają trzymane w tajemnicy.

Christopher Landon raz jeszcze nawiąże współpracę ze scenarzystą Michaelem Kennedym – będzie to ich drugie wspólne przedsięwzięcie po Pięknej i rzeźniku. Udział w procesie tworzenia fabuły będzie miała też Sono Patel (Wspaniała pani Maisel, Crazy Ex-Girlfriend). Realizację filmu umożliwi wytwórnia ACE Entertainment. Zdjęcia do Time Cut mają ruszyć w czerwcu na terenie Kanady.

Wybrano też odtwórczynie dwóch przodujących ról – pierwszymi nazwiskami w obsadzie są Madison Bailey (Outer Banks) i Antonia Gentry (Ginny & Georgia Netfliksa).

Time Cut – nowy horror twórcy Pięknej i rzeźnika

Christopher Landon wyprodukuje film Time Cut wspólnie z Mattem Kaplanem (ACE). Na stanowisko reżyserskie wytypowano Hannah MacPherson – znaną z pracy przy antologii Hulu Into the Dark oraz serialu Netfliksa Trinkets.

Time Cut film
Kadr z filmu Piękna i rzeźnik (2020), reż. Christopher Landon / Foto Prime News: Blumhouse Prod., Universal

Ostatni horror Landona, Piękna i rzeźnik, ukazał się jesienią ubiegłego roku i zyskał bardzo pozytywne recenzje krytyków – w serwisie Rotten Tomatoes jego średnia ocena wynosi 83 proc. W Time Cut może pojawić się motyw podróży w czasie, a w Pięknej i rzeźniku główni bohaterowie zamienili się ciałami: Vince Vaughn stał się nieśmiałą nastolatką, a Kathryn Newton została sadystycznym mordercą. Landon chętnie odwołuje się do sprawdzonych filmowych toposów – w filmach z serii Śmierć nadejdzie dziś umieścił swoją bohaterkę w pętli czasowej. Wątek stanowił bezpośrednie odwołanie do komedii Dzień świstaka z 1993 roku.

Czytaj także
Total
9
Reakcji