Czerwona Sonja

Nowa Czerwona Sonja: Hannah John-Kamen w roli ikony seksu

Hannah John-Kamen dostała główną rolę w nadchodzącym filmie z podgatunku miecza i magii Czerwona Sonja. Realizacją długo wyczekiwanego widowiska zajmie się studio Millennium, a za kamerą stanie niebinarna pisarka i producentka telewizyjna Joey Soloway. Film miał dojść do skutku już wiele lat temu, a rolę główną przez lata przypisywano Rose McGowan.

Wśród projektów, za którymi stoi Soloway, znajdują się Transrodzic i Sześć stóp pod ziemią. Hannah John-Kamen jest najbardziej znana ze swoich ról w serialach Killjoys (SyFy) oraz Nowy wspaniały świat (w Polsce pokazywany na Netfliksie od marca tego roku).

Czerwona Sonja – nowy film z udziałem Hannah John-Kamen

Scenariusz nowej Czerwonej Sonji przygotowała Tasha Huo, fabularzystka nadchodzącego, animowanego serialu Tomb Raider. John-Kamer wystąpiła zresztą w filmowej adaptacji tej słynnej gry, którą w 2018 roku wprowadził do kin Warner. Historia tytułowej bohaterki będzie czerpać z komiksów Marvela i Dynamite Entetainment, które ukazują się na rynku począwszy od 1973 roku. Czerwona Sonja to rudowłosa wojowniczka z opowieści fantasy, która świetnie włada mieczem i zawsze nosi bardzo kusą zbroję przypominającą bikini. Czy w nowym filmie o przygodach Sonji studio postawi na klasyczny strój? Czas pokaże. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie obecnie wymieniane twórczynie deklarują mocno feministyczne poglądy.

Joey Soloway jest osobą niebinarną – z dwiema nagrodami Emmy na koncie – i w języku angielskim używa zaimka “they” (oni). Hannah John-Kramer wystąpiła między innymi w filmach Ant-Man i Osa oraz Player One, a także w telewizyjnym hicie Gra o tron, jako Ornela.

Soloway tak wypowiada się na temat współpracy z aktorką:

— Hannah to niebywale utalentowana artystka, której poczynania śledzimy od lat. Ona dosłownie uosabia wszystko, co reprezentuje sobą Czerwona Sonja. Skala jej zdolności, jej wrażliwość i siła to cechy, których szukaliśmy dla tej postaci. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani na tę wspólną, filmową podróż.

Czerwona Sonja
Nowa Czerwona Sonja to Hannah John-Kamen / Foto Prime News: instagram.com/hannahjohnkamen, Wikimedia Commons, Dynamite Entertainment/Ed Benes

Nowa Czerwona Sonja. Czego się spodziewać?

W latach siedemdziesiątych postać Czerwonej Sonji stworzyli Roy Thomas i Barry Windsor-Smith. Soloway zapowiada, że w nowym filmie kultowa bohaterka zostanie ukazana jako “antyczna wojowniczka z powołaniem do epickich batalii”. W scenariusz ma też zostać wpleciony wątek walki o środowisko i naturę.

Wśród producentów wymieni są Mark Canton, Courtney Solomon, Christa Campbell, Lati Grobman, Andrea Sperling i Yariv Lerner. Producentami wykonawczymi będą między innymi Avi Lerner i Boaz Davidson. Panowie pracowali przy takich filmach, jak John Rambo, Niezniszczalni i Champion 4: Walka o honor.

Czerwona Sonja
Czerwona Sonja (1985) – na zdj. Brigitte Nielsen i Arnold Schwarzenegger / Foto Prime News: Dino De Laurentiis Corporation, MGM/UA Entertainment Co.

Film Czerwona Sonja ukazał się już w 1985 roku: rolę tytułową grała Brigitte Nielsen, a na planie towarzyszył jej Arnold Schwarzenegger. Później odświeżoną wersję Sonji próbowali przygotować Robert Rodriguez, Bryan Singer i Simon West – żadna nie doszła do skutku. O projekcie spekulowano przez lata, a ognistowłosą wojowniczkę miały zagrać między innymi Rose McGowan i Amber Heard.

O powstaniu Czerwonej Sonji dzięki Millennium Films portale filmowe informowały już jesienią 2017 roku, ale od tamtej pory dalsze plotki ucichły. Na razie nie wiadomo, kiedy John-Kramer wkroczy na plan zdjęciowy.

Czytaj także
Total
0
Reakcji