Nie oddychaj 2

“Nie oddychaj 2” i “Candyman” – nowe zdjęcia, data premiery. Oba filmy w kinach już w sierpniu!

Nie oddychaj 2 i Candyman to jedne z najgorętszych nadchodzących premier 2021 roku. Na oba filmy fani horroru ostrzą sobie kły od wielu miesięcy. Pandemia koronawirusa mocno przetestowała cierpliwość kinomanów – premiery wciąż odwlekano, czekając na poprawę sytuacji covidowej. Serwis “Bloody Disgusting” donosi jednak, że czas oczekiwania prawie dobiegł końca: Sony Pictures wydaje Nie oddychaj 2 13 sierpnia, a Candyman ukaże się na dużych ekranach 27 sierpnia dzięki Universal Pictures.

W dreszczowcu Nie oddychaj 2, kontynuującym wątek podjęty sześć lat temu przez Fede Álvareza, Stephen Lang powraca jako Norman Nordstrom alias Ślepiec – niewidomy weteran wojenny o morderczych skłonnościach. Twórcy podzielili się pierwszym zdjęciem promującym film. Przedstawia ono 68-letniego Langa z niebezpiecznym narzędziem w dłoni.

Nie oddychaj 2
Nie oddychaj 2 – zdjęcie z filmu / Foto Prime News: Sony Pictures, Screen Gems, Stage 6 Films

Nie oddychaj 2 – pierwsze zdjęcie z filmu

Okres produkcji Nie oddychaj 2 zakończył się 8 października 2020 roku i od tego czasu niewiele o sequelu słyszeliśmy. Zdjęcia realizowano w Serbii, między innymi w Belgradzie. Teraz dowiadujemy się, że Sony Pictures Releasing podtrzymuje wcześniej ustaloną datę premiery – thriller wejdzie na ekrany kin już 13 sierpnia 2021 roku. Przez wiele miesięcy fani pierwszej odsłony obawiali się, że premiera będzie odwlekana w nieskończoność – wystarczy wspomnieć Ciche miejsce 2, które od roku czeka na “odpowiedni moment” wejścia do kin, praktycznie gotowe do wydania.

W Nie oddychaj 2 powraca postać Ślepca – mężczyzna przez lata ukrywał się w odciętej od świata, leśnej chacie. Okazuje się, że w międzyczasie wychował córkę: wziął pod opiekę dziewczynkę, która została osierocona w wyniku pożaru. Sielanka kończy się, gdy na posesję Ślepca wkraczają porywacze i uprowadzają przybrane dziecko. Mężczyzna musi opuścić kryjówkę, by ocalić córkę.

IMDb podaje, że oprócz Stephena Langa w kontynuacji grają też Rocci Williams, Stephanie Arcila, Bobby Schofield, Adam Young, Diaana Babnicova i Christian Zagia. Film (oryginalnie figurujący pod tytułem Don’t Breathe 2) wyreżyserował Rodo Sayagues, a wśród producentów wymieniani są Sam Raimi, Robert Tapert i Fede Álvarez.

Candyman – Tony Todd powraca w kultowej roli. Kiedy premiera filmu?

Universal odsłonił natomiast nowe zdjęcie promujące horror Candyman w reżyserii Nii DaCosty. Yahya Abdul-Mateen II pozuje na nim jako Anthony McCoy – artysta sztuk wizualnych, który w przeszłości niemal zginął z rąk tytułowego zabójcy.

Nie oddychaj 2
Candyman – zdjęcie z filmu / Foto Prime News: Universal, MGM, Monkeypaw Prod.

Premierę Candymana przekładano kilkukrotnie: z 12 czerwca na 25 września 2020 roku, z 16 października 2020 na lato 2021. Obecnie wiadomo, że film ukaże się w kinach amerykańskich już za niespełna cztery miesiące, 27 sierpnia.

Serwis “Bloody Disgusting” przewiduje, że wkrótce studio wypuści zwiastun filmu, który zapowiadany jest jako “duchowy spadkobierca” i sequel oryginalnego Candymana z 1992 roku (w reżyserii Bernarda Rose’a). W pierwszej części, która zapoczątkowała horrorową trylogię, Tony Todd pojawił się jako tytułowy Candyman – mściwy zabójca i duch zamordowanego przed laty artysty. By przywołać upiora, należy wypowiedzieć jego imię pięć razy przed lustrem.

Todd powtórzył rolę Candymana w nowym filmie, choć na razie nie udostępniono żadnych materiałów, które to potwierdzają.

W filmie powrócimy do dzielnicy Cabrini Green, która nawiedzana jest przez legendarnego mordercę z hakiem zamiast dłoni. Anthony McCoy (Abdul-Mateen II) i jego dziewczyna Brianna (Teyonah Parris) wprowadzają się do luksusowego apartamentu w niesławnej okolicy. Cabrini Green przeszło proces gentryfikacji i zamieszkane jest głównie przez millenialsów. Młody malarz poznaje porażającą historię Candymana. Zaczyna tworzyć obrazy przywołujące jego krwawe zbrodnie i tym samym otwiera zabójcy drzwi powrotne do naszego świata.

Nowy Candyman został wyprodukowany przez Jordana Peele’a (Uciekaj!, To my). W obsadzie zobaczymy m.in. Nathana Stewarta-Jarretta, Colmana Domingo i Vanessę Estelle Williams. Cassie Kramer występuje jako Helen Lyle. W oryginale z 1992 roku tę postać grała Virginia Madsen.

Na razie nie wiadomo, kiedy Nie oddychaj 2 i Candyman ukażą się w Polsce.

Czytaj także
Total
0
Reakcji