Katie Holmes

Katie Holmes jako reżyserka: nakręciła romans z wątkiem pandemicznym

Katie Holmes ukończyła prace nad swoim drugim projektem reżyserskim. Niedawno padł ostatni klaps na planie jej nowego filmu, w którym podjęty zostanie wątek pandemii koronawirusa. “Deadline Hollywood” donosi, że będzie to opowieść miłosna.

Akcja romansu toczy się w stanie Connecticut, a Holmes nie ujawniła jeszcze oficjalnego tytułu. Debiut reżyserski 42-letniej aktorki, dramat All We Had, ukazał się przed pięcioma laty. Holmes grała w nim rolę przodującą.

Katie Holmes wyreżyserowała film o kwarantannie

Drugi film w reżyserii Katie Holmes powstał dzięki wytwórni Yale Productions, która współrealizowała też dramat science-fiction Pasażer nr 4, pokazywany obecnie przez Netflix. Holmes obsadziła siebie samą w jednej z głównych ról, a wśród aktorów wymieniani są też Melissa Leo (Thunder Force), Zosia Mamet (Stewardesa), Luke Kirby (Take This Waltz), Jim Sturgess, Derek Luke i Becky Ann Baker.

W filmie dwie w gruncie rzeczy obce sobie osoby, uwikłane w nieudany związek, wynajmują razem lokum. Podczas kwarantanny, spowodowanej przez pandemię COVID-19, bohaterowie zmuszeni są spędzić razem więcej czasu, niż planowali. Tłumią wzajemną pogardę, ale też uczą się cierpliwości. Holmes zapowiada, że powstała “nietypowa historia miłosna”.

Katie Holmes wyreżyserowała pandemiczny film na podstawie własnego scenariusza, a także wyprodukowała go we współpracy z Jordanem Yale’em Levine’em i Jordanem Beckermanem. Levine maczał palce przy dziesiątkach niezależnych projektów – m.in. King Cobra, Jack Goes Home i Miłość to coś więcej.

Katie Holmes znów jako reżyserka. Powstał romantyczny film o pandemii koronawirusa

Levine i Beckerman powiedzieli:

— Gdy tylko przeczytaliśmy scenariusz i poznaliśmy wizję Katie, wiedzieliśmy, że musimy być częścią tego projektu. Katie jest równie utalentowana jako scenarzystka i reżyserka, jak aktorka.

Katie Holmes uważa, że film jest “znakiem wyjątkowych czasów”. Historia trudnej miłości, rozwijającej się w okresie pandemii, będzie jej drugim przedsięwzięciem reżyserskim. W 2016 roku powstał dramat All I Have, w którym również przypisała sobie rolę główną. Wystąpiła w nim jako bezdomna matka uzależniona od narkotyków i alkoholu.

Aktorską filmografię Holmes zamyka ubiegłoroczny romans Sekret: Odważ się marzyć, reżyserowany przez Andy’ego Tennanta. Ekranowym partnerem Holmes był tu Josh Lucas. Niestety, rola przyniosła aktorce nominację do antynagrody Złotej Maliny.

Czytaj także
Total
1
Reakcji