Homunculus

“Homunculus”: nowy film twórcy “Klątwy Ju-on” dostępny na Netfliksie

Pod koniec kwietnia w serwisie Netflix pojawił się Homunculus – nowy film Takashiego Shimizu i zarazem adaptacja kultowej mangi, która sprzedała się w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy na całym świecie. Autorem mangi był Hideo Yamamoto (Ichi zabójca), a w filmie w rolach głównych wystąpili Go Ayano, Ryo Narita i Yukino Kishii.

Netflix tak opisuje fabułę Homunculus:

— Cierpiący na amnezję bezdomny mężczyzna poddaje się eksperymentowi, w wyniku którego zyskuje zdolność widzenia ukrytych traum. Granica między prawdą i iluzją zaciera się.

Homunculus – premiera serwisu Netflix. Wyreżyserował Takashi Shimizu

Takashi Shimizu najbardziej znany jest ze swojej serii Klątwa Ju-on, w której pojawia się wątek paranormalny oraz doskonale znana postać Kayako Saeki – duch kobiety brutalnie zamordowanej przez męża. Na kanwie oryginału powstała osobna, amerykańska saga – w filmach wystąpili między innymi Sarah Michelle Gellar, Bill Pullman i Andrea Riseborough.

Homunculus to więc świetna propozycja dla fanów japońskich horrorów, choć film czerpie też z gatunku fantastyki, dramatu i dreszczowca. Na Twitterze Netflix obiecuje, że taka produkcja jeszcze na platformie nie gościła.

Poza Klątwą Ju-on do najbardziej znanych produkcji Takashiego Shimizu należą: Reinkarnacja (2005), Labirynt strachu (2009), Koszmary (2011) i 7500 (w obsadzie m.in. Leslie Bibb, Ryan Kwanten i Scout Taylor-Compton). Shimizu wyreżyserował też – według scenariusza Stephena Susco – amerykański horror Grudge: Klątwa 2, z Amber Tamblyn i Sarah Michelle Gellar.

Homunculus ukazał się w Japonii 2 kwietnia, a pod koniec miesiąca trafił na Netfliksa m.in. w Polsce, Niemczech, Szwecji, Argentynie, Kanadzie i Singapurze.

3 czerwca na platformie polscy widzowie zobaczą też inną japońską produkcję: animację Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie, kontynuującą serial Czarodziejka z Księżyca.

Czytaj także
Total
0
Reakcji