The Black Phone film

Nowy film reżysera “Sinister” i “Egzorcyzmów Emily Rose”. Znamy datę premiery

Reżyser Scott Derrickson nawiązał kolejną współpracę z wytwórnią Blumhouse Productions – tym razem nakręcił film The Black Phone na podstawie opowiadania Joego Hilla o tym samym tytule. Niedawno ukończono zdjęcia i studio zapowiedziało już datę premiery: horror ma ukazać się na ekranach rekordowo szybko, bo już na początku przyszłego roku. Ustalony termin to 28 stycznia.

W filmie nieśmiały, ale rezolutny trzynastolatek zostaje porwany przez sadystycznego zabójcę i umieszczony w dźwiękoszczelnej piwnicy. Choć krzyki na nic się tu nie zdają, chłopiec znajduje stary telefon – niby odłączony od gniazdka, ale mający inną, zaskakującą funkcję. Przedmiot potrafi transmitować głosy poprzednich ofiar mordercy. Zmarli będą trzymać chłopca w swojej opiece.

Opowiadanie Joego Hilla (syna Stephena Kinga) Czarny telefon ukazało się oryginalnie w 2004 roku. Zamieszczono je w magazynie “The 3rd Alternative”.

The Black Phone – film Blumhouse Productions otrzymał datę premiery

Scott Derrickson, który wsławił się dzięki horrorowi Egzorcyzmy Emily Rose, w przeszłości reżyserował dla Blumhouse’a inny film grozy – przebój kasowy Sinister. Reżyser wkroczył na plan zdjęciowy The Black Phone na początku lutego, a ostatni klaps padł tam już 27 marca. Realizacja odbyła się w miejscowości Wilmington w stanie Karolina Północna, znanym jako “wschodnie Hollywood” Ameryki. W plenerach miasta kręcony był niedawno Krzyk 5.

Rolę główną nastoletniego Finneya Shawa otrzymał Mason Thames (For All Mankind). W obsadzie zobaczymy też Jamesa Ransone’a, Madeleine McGraw i Jeremy’ego Daviesa. W filmie występuje też Ethan Hawke – prawdopodobnie jako zabójca i porywacz. Materiał powstawał pod roboczym tytułem Static.

Hawke współpracował już z Derricksonem przy wspomnianym Sinister w 2011 roku. Reżyser napisał scenariusz we współpracy z C. Robertem Cargillem, a Joe Hill objął stanowisko producenta wykonawczego.

The Black Phone film
Scott Derrickson promuje film Zbaw nas ode złego (2014). Jego nowość, The Black Phone, czeka na premierę / Foto Prime News: Wikimedia Commons

The Black Phone – nowy film Scotta Derricksona już za kilka miesięcy na ekranach

Blumhouse zrealizował film wspólnie z wytwórnią Crooked Highway Productions. Widowisko grozy ukaże się na ekranach w Ameryce Północnej dzięki Universal Pictures. Na razie nie wiadomo, czy dystrybutor planuje wydać horror także na arenie międzynarodowej.

Na datę premiery wybrano 28 stycznia – czas wyjątkowej “posuchy”, jeśli chodzi o nowości na dużych ekranach. Co ciekawe, na 14 stycznia 2022 roku w USA zaplanowano premierę wspomnianego Krzyku 5.

Nowy film Scotta Derricksona The Black Phone będzie zarazem jego pierwszym od sześciu lat. W 2016 roku ukazał się marvelowski Doktor Strange – świetnie przyjęty przez krytykę, ale nie do końca zadowalający dla fanów Derricksona, znanego dotąd z kina grozy.

Budżet The Black Phone oszacowano na prawie 19 mln dolarów. Zastanawia więc dobór styczniowej premiery – początek roku to tradycyjnie czas, w którym Amerykanie nie odwiedzają kin, a sprzedaż biletów znajduje się w powijakach. Czy film ma szanse stać się przebojem box-office’u? Dowiemy się za kilka miesięcy.

Czytaj także
Total
0
Reakcji