Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie

“Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie” – film Netfliksa na bazie kultowego anime

Gratka dla fanów klasycznego japońskiego anime: za niespełna miesiąc Netflix pokaże film Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie, kontynuujący serial znany w Polsce jako Czarodziejka z Księżyca. Według zapowiedzi animowana produkcja pojawi się na polskim Netfliksie 3 czerwca – to data, którą powinni zapisać w kalendarzu wszyscy miłośnicy mangi i opowieści w stylu mahō-shōjo.

Gigant VOD podzielił się polskim plakatem (do wglądu poniżej) oraz półtoraminutowym zwiastunem, na razie w wersji z angielskimi napisami:

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie – nieoczekiwana premiera serwisu Netflix

Film Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie pokazywany był już w Japonii trzy miesiące temu – wtedy jeszcze w wersji dwuczęściowej, po osiemdziesiąt minut każda. Polacy obejrzą go w całości, za jednym zamachem. Globalna premiera przypada na 3 czerwca bieżącego roku – Sailor Moon Eternal ukaże się między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Singapurze.

Mieszkańcy Tokio szykują się do święta zbiegającego się z całkowitym zaćmieniem Słońca – największym od dziesięcioleci. Usagi i Chibiusa napotykają się na Pegaza objętego czarem Złotego Kryształu. Jednocześnie znikąd pojawia się złowroga trupa artystów cyrkowych, którzy w istocie chcą przejąć władzę nad Ziemią, Księżycem, a ostatecznie całym wszechświatem.

W filmie Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie powracają wszystkie najbardziej znane bohaterki mangi, z Usagi Tsukino (Czarodziejką z Księżyca), Ami Mizuno (Czarodziejką z Merkurego) i Rei Hino (Czarodziejką z Marsa) na czele.

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie
Polski plakat filmu “Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie” / Foto Prime News: facebook.com/netflixpolska

Sailor Moon Eternal – filmowa wersja Czarodziejki z Księżyca

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie bazuje oczywiście na serialu Sailor Moon (美少女戦士セーラームーン), który sam w sobie był adaptacją mangi autorstwa Naoko Takeuchi. W Polsce kreskówkę emitował w latach dziewięćdziesiątych Polsat i Polsat 2, pod tytułem Czarodziejka z Księżyca.

Seria wydawnicza jest jednym z największych sukcesów w historii mangi: sprzedała się w nakładzie przekraczającym 30 mln egzemplarzy. Netflix Polska podzielił się z fanami nowinami dotyczącymi premiery, pisząc w poście na Facebooku:

— Potęgo Księżyca, działaj! Film Sailor Moon Eternal już 3 czerwca na Netflix.

Czytaj także
Total
0
Reakcji