Crimes of the Future David Cronenberg

David Cronenberg wraca z nowym materiałem. Wkrótce ruszy produkcja “Crimes of the Future”

Siedem lat po premierze thrillera Mapy gwiazd David Cronenberg wraca z nowym materiałem. Jego film Crimes of the Future ma już ustalony termin zdjęć i wkrótce Kanadyjczyk znów zasiądzie w fotelu reżysera. Produkcja ma zostać przeprowadzona na terenie Grecji i potrwa okrągły miesiąc. Obecnie jeszcze nie wiadomo, o czym właściwie traktuje projekt Crimes of the Future, ale źródła bliskie Cronenbergowi obiecują mroczną rozrywkę.

Informacje o planowanych pracach reżysera nad nowym filmem nagłośniły serwisy “IndieWire” i “Screen Daily”.

Crimes of the Future – David Cronenberg wraca na plan zdjęciowy

Reżyser Wschodnich obietnic i Nagiego lunchu wkracza na plan 2 sierpnia, a etap produkcyjny potrwa do 10 września. Nowy film Davida Cronenberga będzie kręcony głównie w Atenach i bezpośredniej okolicy. Ateńskie lokacje obejmą między innymi kino Iris, a w planach jest też wizyta w mieście portowym Pireus. Koproducentem będzie grecka wytwórnia Argonauts Productions.

Główny producent Robert Lantos współpracował z Cronenbergiem przy thrillerach Crash: Niebezpieczne pożądanie i eXistenZ, a teraz, jeszcze przed realizacją Crimes of the Future, oznajmił:

— Nie mogę doczekać się powrotu do Grecji, gdzie ponownie nakręcę film przy udziale Argonauts Productions. Minęło czternaście lat, odkąd realizowaliśmy Ulotne fragmenty w Atenach, Mitylenie i na Hydrze – to doświadczenie pozostawiło po sobie miłe wspomnienia. Stolica Grecji jest idealnym miejscem akcji dla filmu Crimes of the Future – zdaje się idealnie dopasowana do potrzeb Davida Cronenberga i jego wyjątkowej wizji przyszłości mieszającej się z przeszłością.

Ponoć w filmie Crimes of the Future David Cronenberg powróci do flirtu z podgatunkiem body horroru, w którym uważany jest za mistrza.

Nowy film Davida Cronenberga. Zdjęcia ruszają w sierpniu

W styczniowej rozmowie z magazynem “CQ” aktor Viggo Mortensen wyjawił, że latem wkracza na plan zdjęciowy z Cronenbergiem – wtedy jeszcze przebąkiwał jedynie o “tajnym projekcie”. Słynny filmowy Aragorn pojawił się w takich klasykach reżysera, jak Historia przemocy i Wschodnie obietnice – za drugą z ról był nominowany do Oscara.

Według Mortensensa w Crimes of the Future David Cronenberg powraca do stylistyki horroru cielesnego, ale przez film przeplata się też wątek typowy kinu noir. “David napisał tę historię lata temu, a niedawno ją odświeżył i teraz planuje realizację”, dodaje aktor. W 2020 roku Mortensen i Cronenberg wystąpili wspólnie w dramacie obyczajowym Jeszcze jest czas, u boku Lance’a Henriksena.

Warto zauważyć, że David Cronenberg wyreżyserował już kiedyś film o tytule Crimes of the Future (w Polsce znany jako Zbrodnie przyszłości). Ukazał się on w 1970 roku i opowiadał o futurystycznej pladze, za sprawą której umierają niemal wszystkie kobiety w wieku reprodukcyjnym. Nie wiadomo, czy nowy projekt o tym samym tytule będzie rebootem lub remakiem starszego.

Cronenberg zrobił sobie najdłuższą przerwę w karierze reżyserskiej: przed 2014 rokiem nie było sytuacji, w której jego pełny metraż nie ujrzałby światła dziennego przez siedem lat.

Crimes of the Future to niejedyny mainstreamowy film, który będzie za niedługo kręcony w Grecji. Innym zostanie sequel kryminału Na noże w reżyserii Riana Johnsona.

Czytaj także
Total
0
Reakcji