Son of Kong

“Son of Kong” – nowy potencjalny film o King Kongu. Reżyserem Adam Wingard

Adam Wingard prawdopodobnie wyreżyseruje kolejny film z kanonu MonsterVerse – potencjalny tytuł to Son of Kong. Na razie nie wiadomo, czy projekt będzie stanowił bezpośrednią kontynuację widowiska Godzilla vs. Kong, ale ponoć wytwórnie Legendary i Warner Bros. chcą, by wątek słynnego filmowego małpiszona został podtrzymany jak najdłużej.

Ta informacja nie powinna zdziwić nikogo: Godzilla vs. Kong okazał się monstrualnym przebojem w sieciach kinowych, osiągając jeden z najlepszych wyników box-office’owych od początku pandemii. Do tej pory film zarobił dookoła świata prawie 407 mln dolarów. Dla porównania budżet crossovera wynosił około 160 mln USD (według “Variety”).

Wingard ma pełne ręce roboty: obecnie szykuje też adaptację serialu animowanego ThunderCats dla Warnera.

Son of Kong – czy będzie sequelem filmu Godzilla vs. Kong?

Poprzedni film z serii MonsterVerse, Godzilla II: Król potworów, rozczarował twórców swoimi zarobkami i nie spodobał się krytykom. Z tego powodu studio Legendary rozważało zamknięcie filmowego uniwersum tuż po premierze pozycji Godzilla vs. Kong. Ta jednak spotkała się z kapitalnym przyjęciem, przez co zmieniła się też “śpiewka” wytwórni.

Legendary i Warner mają w planach kilka różnych odsłon z kanonu MonsterVerse. Adam Wingard ma szansę na realizację kilku projektów – jednym z nich ma być film o wiele mówiącym tytule Son of Kong.

Warto zauważyć, że film The Son of Kong (w Polsce jako Syn King Konga) ukazał się już w grudniu 1933 roku dzięki RKO Radio Pictures. Nie był sukcesem komercyjnym i zebrał mocno mieszane recenzje m.in. od “The New York Times”.

Son of Kong – Adam Wingard negocjuje umowę z Warner Bros.

Trwają negocjacje między Warnerem a Adamem Wingardem. Jeżeli zakończą się pozytywnie, Wingard zostanie pierwszym reżyserem, który będzie miał w swoim dorobku dwa filmy z serii MonsterVerse.

Reżyser, który swoją karierę rozpoczynał na scenie niezależnego horroru, a później wsławił się dzięki kontynuacji Blair Witch, cieszy się ostatnio olbrzymim zainteresowaniem w Hollywood. Nic dziwnego – film Godzilla vs. Kong nie tylko doskonale sprzedał się w kinach, ale też zebrał 75 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Paramount chce zwerbować Wingarda do realizacji nowej części akcyjniaka Bez twarzy.

Film Godzilla vs. Kong zarobił dotychczas 87 mln dolarów w Ameryce Północnej i 320 mln w innych obszarach świata. Zdaje się, że to jeszcze nie koniec jego sukcesów – crossover wciąż czeka na premierę między innymi w Japonii, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Szwecji i Francji.

Czytaj także
Total
0
Reakcji