Netflix zapowiedzi lato 2021

Netflix – zapowiedzi filmów nadchodzącego lata. Trylogia “Fear Street” i “Fatherhood”

Na kanale “Netflix Film Club” w serwisie YouTube pojawił się klip z zapowiedziami filmów nadchodzącego lata. Na trzyminutowe nagranie składają się krótkie fragmenty kilkudziesięciu oryginalnych produkcji Netfliksa – wśród nich między innymi Fatherhood, The Last Mercenary, Good on Paper oraz trylogia Fear Street.

Netflix obiecuje, że nowe produkcje z katalogu tak zwanych Originals będą pojawiały się w serwisie przez całe lato. Promocja około trzydziestu filmów w sieci do łatwych nie należy, nic więc dziwnego, że eksperci od marketingu wpadli na pomysł “zbiorczego” zwiastuna z przeplatającymi się klipami. Jedno wydaje się pewne: każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Netflix to nadal czołowy serwis typu „wideo na życzenie” w Polsce. Badania Gemius/PBI ujawniły, że w marcu liczba użytkowników platformy wynosiła 6 860 376 – o blisko czterysta tysięcy więcej niż w lutym. Netflix popularnością bije na głowę między innymi serwisy HBO GO, Ipla.tv czy VOD.pl.

Netflix – zapowiedzi na lato 2021

W zwiastunie znalazło się miejsce między innymi dla horrorów Kobieta w oknie i Armia umarłych – te, jak wiadomo, ukażą się na Netfliksie 14 i 21 maja.

Sporo uwagi poświęcono w promocyjnym klipie trylogii Fear Street. Jest ona ekranizacją R. L. Stine’a i w całości ukaże się w serwisie Netflix tego lata – niestety, wciąż nie wyznaczono, a przynajmniej nie ujawniono jeszcze konkretnych dat. Wszystkie trzy filmy nakręciła reżyserka o swojsko brzmiącym nazwisku, Leigh Janiak (serial Krzyk). W obsadzie zobaczymy m.in. Gillian Jacobs, Benjamina Floresa Jr. i Sadie Sink (Stranger Things).

W pierwszej odsłonie Fear Street grupa nastolatków z Shadyside w stanie Ohio odkrywa, że liczne tragedie, które nawiedzały ich mieścinę na przestrzeni lat, wcale nie były przypadkowe.

W drugiej części trylogii – z akcją na obozie kempingowym – horrory z dawnych lat ucieleśniają się, by siać spustoszenie. Bohaterowie muszą rozwiązać mroczną zagadkę, zanim ktoś lub coś zacznie dybać na ich życie.

W odsłonie ostatniej pojawia się wątek polowania na wiedźmy, a akcja częściowo toczy się w 1666 roku.

Netflix – zapowiedzi na lato 2021, m.in. trylogia Fear Street

Wyczekiwaną premierą serwisu Netflix jest też dramat Fatherhood w reżyserii Paula Weitza – prominentnie umiejscowiony w promocyjnym zwiastunie filmów na lato 2021. Aktor Kevin Hart, dotąd znany z ról w komediach, występuje w Fatherhood jako postać rzeczywista, Matthew Logelin – pisarz i bloger, który został samotnym ojcem po nagłej i tajemniczej śmierci żony.

W klipie sceny z filmów Netfliksa przeplatają się z komentarzami Harta. W obsadzie dramatu Fatherhood zobaczymy też Alfre Woodard, Paula Reisera, Anthony’ego Carrigana i Lil Rela Howery’ego – który ostatnio wsławił się dzięki viralowemu nagraniu z udziałem twerkującej Glenn Close.

Zapowiadane premiery Netfliksa to także m.in.: The Last Mercenary (w roli głównej Jean-Claude Van Damme), Awake, America: The Motion Picture, Good on Paper, Sweet Girl, Mitchellowie kontra maszyny i The Ice Road.

Czytaj także
Total
17
Reakcji