Escape Room 2

“Escape Room 2” z nową datą premiery: film w kinach już latem 2021

Escape Room 2, nowy horror Adama Robitela, ukaże się w kinach wcześniej niż zapowiadano jeszcze niedawno. Serwis “Bloody Disgusting” dowiedział się, że Sony Pictures Releasing zmieniło datę premiery na lato 2021 roku – dokładnie 16 lipca. Na razie wiadomo jedynie o emisji w kinach amerykańskich.

Sequel miał ukazać się już dużo wcześniej – pierwotnie 17 kwietnia 2020 roku – ale datę premiery zmieniano kilkukrotnie z powodu pandemii koronawirusa: na styczeń 2021, a potem na “inny kwartał tego roku”.

Planowano wydanie 7 stycznia 2022 r., ale teraz Sony chce, by Escape Room 2 został wakacyjnym przebojem sal kinowych – przynajmniej w USA.

Escape Room 2 – ujawniona została nowa data premiery

Escape Room 2 powstał dzięki wytwórniom Columbia Pictures i Original Film, a za jego światową dystrybucję odpowie Sony Pictures Releasing – podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony serii. Pierwszy Escape Room ukazał się na początku 2019 roku i był olbrzymim sukcesem kasowym: zarobił prawie 156 mln dolarów, podczas gdy koszty jego realizacji udało się zamknąć poniżej 10 mln USD. Film zebrał mieszane recenzje krytyków, ale był chwalony za intensywną akcję i imponujące efekty specjalne.

W pierwszej części horroru Escape Room grupa sześciu obcych sobie ludzi trafiła do tytułowego pokoju zagadek. Szybko okazało się, że escape room nie jest jednym tylko pomieszczeniem, a zawiłym labiryntem, naszpikowanym pułapkami. Bohaterowie musieli podjąć współpracę i wykazać się nie lada inteligencją, by opuścić escape room – inaczej czekała ich okrutna śmierć.

Na razie nie są znane szczegóły fabularne kontynuacji. Wiadomo, że Taylor Russell powtórzy w Escape Room 2 rolę studentki fizyki Zoey Davis, a Logan Miller wraca jako rezolutny magazynier Ben Miller.

Escape Room 2 – kiedy premiera w Polsce?

Pierwszy Escape Room nie ukazał się w Polsce w kinach – trafił jedynie na nośniki Blu-ray/DVD. Premierę pokrzyżowała tragedia, do jakiej doszło w rzeczywistym escape roomie “ToNiePokój” w Koszalinie, gdzie pięć osób zginęło w pożarze.

Escape Room 2 wyreżyserował twórca “jedynki” Adam Robitel, w oparciu o scenariusz Bragiego F. Schuta i Marii Melnik. Jednym z producentów filmu jest Neal H. Moritz (Szybcy i wściekli 9, Koszmar minionego lata). W obsadzie zobaczymy też Isabelle Fuhrman (Sierota), Indyę Moore (Pose), Thomasa Cocquerela, Holland Roden i Carlito Olivera.

Premiera w USA przypada na 16 lipca. Jednocześnie zaplanowano wydanie filmu Escape Room 2 w: Holandii, Portugalii i Słowacji (we wszystkich trzech krajach 6 stycznia 2022), Szwecji i Turcji (7 stycznia). Polska premiera wciąż pozostaje zagadką.

Czytaj także
Total
0
Reakcji