Glenn Close twerk

Twerkująca Glenn Close hitem oscarowej gali

Wczoraj w Hollywood wręczono najważniejsze nagrody filmowe – Oscary. Nomadland w reżyserii Chloé Zhao zgarnął złotą statuetkę za najlepsze dzieło roku, ale szczególną uwagę mediów przykuła Glenn Close. 74-latka była nominowana do Oscara za drugoplanową rolę w dramacie Elegia dla bidoków. Choć przegrała z aktorką Youn Yuh-jung (Minari), dziś i tak to właśnie ona znajduje się na językach całego świata.

Glenn Close przez całą ceremonię tryskała pozytywną energią. W pewnym momencie opuściła swój stolik, by dać popis umiejętności tanecznych przed kamerą. Nagrania zawadiacko twerkującej Close są dziś prawdziwym przebojem internetu.

Oscary 2021 – twerk w wykonaniu Glenn Close to najlepsze, co dziś zobaczycie

Dla wielu widok twerkującej Glenn Close to najlepszy moment wczorajszej gali Oscarów, a aktorka już za sam taniec zasługuje na nagrodę. W finalnych momentach ceremonii aktor Lil Rel Howery wędrował od stolika do stolika, pytając gwiazdy o piosenki nominowane do Nagrody Akademii Filmowej. Glenn Close trafiła na kawałek o wymownym tytule “Da Butt”, pochodzący z filmu Spike’a Lee Szkolne oszołomienie (1988).

Wykonywany przez grupę Experience Unlimited funkowy szlagier nie był wprawdzie nominowany do najpopularniejszej nagrody w świecie kina, ale i tak doskonale znała go Close. 74-letnia aktorka zachwyciła Howery’ego, powstając ze swojego miejsca i twerkując w rytm utworu. Udowodniła to, co wiedzieliśmy w zasadzie od zawsze – że ma do siebie dystans.

Taniec Glenn Close wywołał burzę medialną, spotykając się z bardzo ciepłymi komentarzami. Został nagłośniony między innymi przez serwisy “Entertainment Weekly”, “Billboard” i “The Independent”.

Oscary 2021 – Glenn Close twerkuje do kawałka “Da Butt”

Glenn Close była nominowana do Nagrody Akademii Filmowej za rolę Bonnie Vance w dramacie Rona Howarda Elegia dla bidoków (pokazywanym przez Netflix). Co ciekawe, za tę samą kreację przyznano jej nominację do Złotej Maliny. Aktorka nie otrzymała żadnego z tych laurów – w tym drugim przypadku to zdecydowanie dobra wiadomość.

Close ma na swoim koncie aż osiem nominacji do Oscara (m.in. za Fatalne zauroczenie czy Niebezpieczne związki) i żadnej wygranej – pomimo niekwestionowanego talentu. Obecnie wraz z Peterem O’Toolem utrzymuje rekord, jeśli chodzi o liczbę aktorskich nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Tegoroczne Oscary odbyły się ze znacznym opóźnieniem – zamiast w lutym, pod koniec kwietnia. Laureaci odebrali swoje statuetki w The Union Station w Los Angeles. Część artystyczną gali przeprowadzono w dobrze wszystkim znanym Dolby Theatre.

Czytaj także
Total
1
Reakcji