Obecność 3: Na rozkaz diabła zwiastun

Obecność 3: Na rozkaz diabła – absolutnie przerażający zwiastun już w sieci

Warner podzielił się pierwszym zwiastunem horroru Obecność 3: Na rozkaz diabła. Wczoraj ogłoszono, że film otrzymał od stowarzyszenia MPAA (Motion Picture Association of America) kategorię wiekową “R”, a dziś okazuje się, że jej wybór był w zupełności słuszny. Trailer naszpikowany jest scenami szatańskiego opętania, paranormalnymi objawieniami i przerażającymi wizjami. Amerykańscy cenzorzy uznali, że w filmie roi się od „niepokojących” ujęć, które mogą przerazić młodszą widownię.

Obecność 3: Na rozkaz diabła debiutuje ze swoim zwiastunem na około półtora miesiąca przed zaplanowaną premierą kinową. W trailerze pojawia się kadr łudząco podobny do ujęcia z Egzorcysty (1973), w którym ksiądz przypatruje się posiadłości opanowanej przez Szatana.

Obecność 3: Na rozkaz diabła – zwiastun przeraża. Filmu boją się nawet aktorzy

Film Obecność 3: Na rozkaz diabła ukaże się 28 maja w kinach brytyjskich i 4 czerwca na ekranach w USA. Polska premiera została przeniesiona z powodu pandemii i reżimu sanitarnego – w tym momencie nie wiadomo, kiedy trzecią Obecność będą mogli obejrzeć polscy widzowie. Poprzednie odsłony serii dystrybuował w naszym kraju Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o. – film i w 2013, i 2016 roku trafił do nas około tydzień po premierze światowej.

Twórcy zapowiadają Obecność 3: Na rozkaz diabła jako odsłonę zrealizowaną “z największym rozmachem”. Ponoć wersja przedpremierowa filmu zaprezentowana została aktorce Verze Farmidze oraz muzykowi Rennowi Hawkeyowi i zupełnie ich przeraziła. Sam reżyser, Michael Chaves, uznał nową Obecność za “skrzyżowanie horroru o opętaniu z Siedem Finchera“.

Dystrybutor udostępnił na YouTubie mocny, blisko trzyminutowy zwiastun filmu. W ciągu niespełna godziny od publikacji zdobył on 30 tys. odsłon i prawie sto procent pozytywnych reakcji.

Obecność 3: Na rozkaz diabła – poznaliśmy zwiastun, a kiedy premiera?

Premiera filmu w Polsce nie została podana, ale miłośnicy grozy liczą, że jeszcze tego lata trzecia Obecność ukaże się na naszych ekranach. Obecnie kina wciąż pozostają zamknięte z powodu pandemii koronawirusa.

Vera Farmiga i Patrick Wilson powracają w sequelu jako słynni badacze zjawisk paranormalnych. Tym razem Ed i Lorraine Warrenowie zajmują się sprawą mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Ponoć do zbrodni pchnęły go upiorne odruchy – rzekomy sprawca twierdzi, że jest opętany przez mocarnego demona. Utrzymuje, że nie chciał nikogo zamordować, ale kazał mu Szatan – stąd oryginalny tytuł filmu: The Conjuring: The Devil Made Me Do It.

Fabułę filmu zainspirowały wydarzenia rzeczywiste, które rozegrały się w Stanach Zjednoczonych na początku lat osiemdziesiątych. W kontynuacji ma pojawić się wątek procesu sądowego, przypominający ten z horroru Egzorcyzmy Emily Rose.

Obecność 3: Na rozkaz diabła wyreżyserował Michael Chaves (Topielisko. Klątwa La Llorony), w oparciu o scenariusz Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. W USA film ukaże się w serwisie VOD HBO Max, ale jednocześnie planowana jest też dystrybucja symultaniczna w kinach.

Czytaj także
Total
0
Reakcji