The Flash Michael Keaton

The Flash: Michael Keaton powraca jako Batman. Rozpoczęto zdjęcia

To już pewne: Michael Keaton pojawi się w widowisku Warnera The Flash, gdzie powróci jako ikoniczny Batman. Informację oficjalnie potwierdza agencja talentów ICM Partners, z którą związany jest 69-letni aktor. Zdjęcia do filmu ruszyły w poniedziałek na terenie Londynu – o czym nie omieszkał donieść reżyser Andrés Muschietti na swoim profilu w serwisie Instagram. “Ruszamy! The Flash – dzień pierwszy”, napisał zdawkowo w poście, który skomentowali między innymi aktorzy James McAvoy, Pom Klementieff i Maia Mitchell.

Post Muschiettiego powtórzono też na oficjalnym koncie Warner Bros. na Twitterze.

The Flash – Michael Keaton wraca jako Batman

Serwis “The Wrap” już latem ubiegłego roku donosił, że Michael Keaton raz jeszcze wcieli się w postać Batmana, którą zagrał dwukrotnie u Tima Burtona, w filmach z 1989 i 1992 roku. Teraz, trzydzieści lat później, ponownie pojawi się na ekranie jako superbohater z Gotham City, Bruce Wayne.

Superprodukcja The Flash powstaje dla studia Warner Bros., produkowana przez DC Films. Ezra Miller wystąpi w niej jako Barry Allen alias Flash – kryminolog policyjny w Central City, którego nadludzką mocą jest szybkość światła. Keaton zagra starszą wersję Batmana z alternatywnej rzeczywistości, a Ben Affleck będzie młodszym Bruce’em Wayne’em i prawdopodobnie zobaczymy go w większej liczbie scen niż Keatona.

Poprzednie widowiska o kultowej postaci – Batman i Powrót Batmana w reżyserii Burtona – nie były związane z uniwersum DCEU.

The Flash – Michael Keaton i Ben Affleck w obsadzie

W marcu Michael Keaton, zanim podjął decyzję o współpracy z Muschiettim, ostrzegł fanów, że być może nie pojawi się w filmie The Flash z powodu swoich obaw dotyczących pandemii koronawirusa:

— Jeśli mam być szczery, najbardziej martwi mnie sytuacja covidowa. Cały czas przyglądam się, jak Wielka Brytania walczy z koronawirusem. Z powodu pandemii mieszkam daleko od miasta, na swoich 70 tys. m2 i trzymam dystans od innych ludzi. Wszystkie projekty dobieram w tym kluczu – myśląc o sytuacji z COVID-19. Myślę sobie: “czy wirus może mnie zabić?” Jeśli nie, wtedy możemy negocjować współpracę.

Michael Keaton wystąpił jako Batman w filmach Tima Burtona z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Początkowo w Hollywood nie szczędzono mu złośliwych komentarzy – zanim ruszyły prace nad pierwszym obrazem, zarzucano Keatonowi, że jako aktor komediowy nie “udźwignie” roli pierwszoplanowej w mrocznym filmie przygodowym. Gwiazdor za swoją kreację otrzymał jednak solidne recenzje, a w 2021 roku Online Film & Television Association (Internetowe Stowarzyszenie Filmów i Telewizji) wpisało jego rolę do OFTA Film Hall of Fame.

Światowa premiera The Flash Muschiettiego planowana jest na 4 listopada 2022 roku.

Czytaj także
Total
4
Reakcji